تبیان، دستیار زندگی

اولین چالش «لحظه گرگ و میش» بازی کردن در کاری بود که تاریخش روز نبود

بازیگر نقش یاسمن در سریال «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان که این شب ها روی آنتن شبکه سه سیما است، درباره همکاری با این کارگردان توضیحاتی مطرح کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
 سریال «لحظه گرگ و میش»

المیرا دهقانی بازیگر نقش یاسمن در سریال «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان که این شب ها روی آنتن شبکه سه سیما می رود درباره این نقش گفت: کار کردن با همایون اسعدیان تجربه لذت بخشی بود از این جهت که او شرایطی را در پشت صحنه فراهم می کند تا بازیگر بتواند روی کارش تمرکز کند.وی افزود: همایون اسعدیان هر ایده و نظری را قابل بحث می دانست و تا جایی که خللی به درام و کلیت کاراکتر وارد نمی کرد می پذیرفت و دست بازیگر را باز می گذاشت.

این بازیگر جوان درباره سختی های ایفای یکی از نقش های اصلی در این سریال تاریخی بیان کرد: این کار برای من فراز و نشیب های زیادی داشت اما از بازیگری در «لحظه گرگ و میش» لذت بردم.

وی ادامه داد: تنها چیزی که در طول یک سال و چند ماه فیلمبرداری مرا تحت فشار قرار می داد، دوری از خانواده بود چراکه خانواده ام تهران نبودند و من تقریبا هر روز می بایست سر صحنه حاضر می شدم و وقت نمی کردم آنها را ببینم.

دهقانی درباره تلاش هایش برای رسیدن به نقش در این سریال گفت: به نظر من اولین مرجع برای بازیگر فیلمنامه است كه به او كمك مى كند شناسنامه و خصوصیات اخلاقى و رفتارى كاراكتر را در ذهن خود بسازد. بعد از آن كارگردان است كه فرم كلى كار را در ذهن دارد و مى تواند بازیگر را به سمت و سوى درست هدایت كند. علاوه این موارد، تك تك عوامل مى توانند در ساختن یك كاراكتر، الهام بخش بازیگر باشند مانند طراح گریم، طراح لباس، صحنه و... . جدا از همه این موارد، تحقیقات میدانى از نسلى كه در آن دوره زندگی کردند تا دیدن فیلم ها و سریال هاى مربوط به آن زمان براى من راهگشا بود.

دهقانی افزود: اولین چالش، بازی کردن در کاری بود که تاریخش تاریخ روز نبود و مربوط به گذشته بود. هرچند در این سریال تقریبا تاریخ معاصر روایت می شود اما با این حال فکر می کنم در این سی سال فرهنگ عامه مردم و حتی فرهنگ لغات به شدت دستخوش تغییر شده است و کاراکتر یاسمن در اتمسفری نفس می کشد که از زمین تا آسمان با امروز ما فرق دارد. از طرفی چالش بازی کردن در سن های مختلف یکی از سخت ترین تجربه های بازیگری ست که با تمرین و استفاده از تکنیک ها می توان مقداری از مسیر را رفت.

بازیگر سریال «لحظه گرگ و میش» در نهایت بیان کرد: تا الآن واكنش ها مثبت بوده و فكر مى كنم كه مردم سریال و نقش یاسمن را دوست دارند و پذیرفته اند. امیدوارم كه در ادامه هم این روند ادامه پیدا كند.

مجموعه تلویزیونی «لحظه گرگ و میش» به کارگردانی همایون اسعدیان هر شب ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن شبکه سه سیما می رود. این سریال ۵۰ قسمتی، روایت فراز و فرود زندگی خانواده‌ اصیل ایرانی در طول سه دهه و با محوریت زندگی تنها دختر این خانواده است.

منبع:خبرگزاری صبا