تبیان، دستیار زندگی

۲۵۰ اثر به مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن راه یافت

مرحله مقدماتی سی‌و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن با ارسال ۲۵۰ اثر از ۵۰کشور در مشهد برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سی‌و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن

محمدتقی میرزاجانی، مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از آغاز مرحله مقدماتی سی‌و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم خبرداد و گفت: این دوره از مسابقات به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال مسابقات در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار خواهد شد امّا تغییراتی در روند برگزاری مرحله مقدماتی صورت گرفته که برخلاف سال‌های گذشته که حضوری بود این مرحله به صورت غیرحضوری و به صورت ارسال فایل صورت می‌گیرد.

مسئول کمیته فنی و داوری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ادامه داد: با فراخوانی که پیش‌تر در راستای مسابقات بین‌المللی صادر شد، قرار شد شرکت‌کنندگان در بخش قرائت آثار تصویری خود را طبق مواردی که از سوی ستاد مسابقات اعلام شده بود، ارسال کنند تا به بخش داوری راه پیدا کند و در بخش حفظ نیز به صورت تصویری و مستقیم از طریق نرم‌افزارهای دارای قابلیت ارتباط تصویری با شرکت‌کنندگان تماس گرفته خواهد شد و داوران سؤالات حفظ را مطرح می‌کنند.

وی آغاز مرحله مقدماتی مسابقات را در شهر مقدس قم اعلام کرد و افزود: این مرحله به مدت 5 روز به طول می‌انجامد و طی آن آثار بیش از 250 قاری و حافظ از 50 کشور جهان در بخش‌های بزرگسالان، دانش‌آموزان و نابینایان مورد ارزیابی 4 نفر از اساتید و داوران برجسته قرار خواهد گرفت.

میرزاجانی گفت که در این مرحله اساتیدی همچون حجج‌اسلام محمدرضا شهیدی‌پور و محمدصادق نصراللهی، حیدر کسمایی و حسن ربیعیان داوری این بخش را بر عهده خواهند داشت.

وی افزود: قاریان و حافظانی که حدنصاب نمره را کسب کرده و صلاحیت لازم را داشته باشند به مرحله نیمه نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم راه پیدا می‌کنند و این مرحله 20 و 21 فرودین سال 1398 در هتل محل اسکان متسابقین برگزار می‌شود و رقابت‌ها به صورت مستقیم از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

مسئول کمیته فنی و داوری سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: مرحله نهایی مسابقات نیز از عصر روز 21 فروردین تا پایان روز 24 فروردین 1398 در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم