• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1382/09/19
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 19آذر ماه 1382

میكی ماوس 75 ساله شد

مراسم جشن تولد هفتاد و پنج سالگی میكی ماوس، شخصیت افسانه ای عالم كارتون، سه شنبه (18 نوامبر) توسط شركت دیزنی در سراسر آمریكا برگزار شد.

روز سه شنبه از 75 مجسمه به بلندی دو متر در شهرك بازی «والت دیزنی ورلد» در فلوریدا پرده برداری شد.همزمان مجموعه ای از تمبرهای پستی نیز با تصاویر میكی ماوس در آمریكا منتشر شد و شماری از فیلم های كلاسیك او بار دیگر وارد بازار شد.

مجسمه های شهرك بازی «دیزنی ورلد» به وسیله چهره های عالم تفریحات و سرگرمی از جمله جان تراولتا و سرالتون جان و آندره آغاسی طراحی شده است.

در بریتانیا نیز در روز سه شنبه ممتازترین طراحان عالم لباس، از جمله پل اسمیت و جولیان مكدونالد در فروشگاه بزرگ «سلفریجز» لندن برای كمك به امور خیریه با لباس های میكی ماوس ظاهر شده اند.

میكی، شخصیتی كه والت دیزنی در سال های جوانی در جریان یك سفر زمینی با قطار آن را آفرید. اولین نامی كه والت دیزنی برای این موش كوچك گذاشت، مورتیمر بود. ولی همسر دیزنی برای اینكه این نام تا حدودی جدی وخشك به نظر می رسید نام میكی را پیشنهاد داد.

میكی ماوس برای اولین بار روز 18 نوامبر 1928 در فیلم كشتی بخار ویلی (of Steamboat Willie) در شهر نیویورك معرفی شد.

میكی سال آینده با استفاده از تصاویری كه توسط رایانه خلق شده اند در فیلم تازه ای (Mickey's Twice Upon a Christmas) ظاهر و به این ترتیب وارد عصر دیجیتال خواهد شد. این فیلم مستقیما به شكل ویدیویی عرضه می شود.

UserName