تبیان، دستیار زندگی

گلایه برانکو از سازمان لیگ و کمیته داوران

سرمربی پرسپولیس در آستانه دیدار این تیم با استقلال خوزستان از کمیته داوران و سازمان لیگ گلایه کرد و گفت: مدام می‌گویند می‌خواهند پرسپولیس را قهرمان کنند درحالی که بیشتر از همه ضرر کردیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس با استقلال خوزستان که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: به عنوان گزینه برتر وارد این بازی می شویم تا برنده باشیم. البته نباید فراموش کنیم پدیده در هفته گذشته بازی بسیار سختی با استقلال خوزستان داشت و توانست آنها را خیلی سخت با یک گل ببرد.

وی افزود: می دانیم آنها چیزی برای از دست دادن ندارند و تلاش می کنند خوب بازی کنند.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط فوتبال در خوزستان اذعان داشت: آنجا همیشه فوتبالیست های خوبی داشته است. آنها سه، چهار بازیکن ۱۸ - ۱۹ ساله دارند که به تیمشان شادابی و نشاط می دهند. با این حال ما فقط به برد فکر می کنیم.

برانکو اظهار داشت: باخت مقابل فولاد ما را متزلزل نمی کند. شرایط خوب خودمان را ادامه می دهیم تا به هدف برسیم.

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت سرخپوشان اظهار داشت: ماهینی، انصاری و همتی که مصدوم هستند. نوراللهی هم محروم است و ربیع خواه نیز طوری است که نمی خواهیم روی او ریسک کنیم.

وی درباره اینکه صحبت هایی درخصوص دست های پشت پرده برای قهرمان نشدن پرسپولیس بیان می شود اظهار داشت: ما هدفمان را که قهرمانی است اعلام کردیم. از فشارهایی که حس می کنیم شانه خالی نمی کنیم و خوب می دانیم هر تیمی که مقابل ما حاضر می شود متفاوت ظاهر خواهد شد. درباره داوری هم بارها تکرار کردم فقط داوری محترمانه می خواهیم. این را گفتم و جریمه شدم. خودشان بازی ما در اهواز را آنالیز کنند. من چیزی نمی گویم. فقط می گویم یک دقیقه وقت کمتر گرفته شد. به مسائل دیگر نمی پردازم که مقابل پیکان چه شد و چطور جلوی سپاهان پنالتی گرفتند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: وقتی هم یک داور خیلی خوب سوت زد کم مانده بود سنگبارانش کنند.

برانکو افزود: نیاز می بینم بگویم وقتی می بریم می آیند از منفعت های داوری می گویند. اینطور نیست. چه تیمی در فیفادی در جهان بازی می کند؟ ما بازی کردیم. در بازی های تیم ملی در جام حذفی هم بازی کردیم. قبول کردم چون چاره ای نداشتم. طوری برنامه ریزی کردند که من چاره ای جز پذیرش آن نداشتم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه مهدی ترابی نیاز به فضا و زمان زیادی برای بازی کردن دارد، گفت: او را جذب کردیم چون در هر فضایی بازی می کند. این را هم باید بدانید ما از چهار بازیکن درترکیب اصلی استفاده می کنیم. ما در بازی با فولاد اشتباهی داشتیم اما باز هم برتر بودیم. ۶۳ درصد مالکیت توپ داشتیم و ۱۶ شوت زدیم. ۶ شانس گل داشتیم. این مشکل ماست که آنها را تبدیل به گل نکردیم. من نه تنها ترابی بلکه تمام بازیکنانم را طوری آماده می کنم که بتوانند در دو پست بازی کنند. البته اولین بازی برای او و نادری سخت بود اما ما و تمام اعضای تیم و هواداران صبور هستیم تا تیم نتیجه بگیرد. با این حال من از تیمم مقابل فولاد راضی ام.

برانکو درباره کمپین هواداران برای حضور با پرچم سفید در بازی فردا و امضا کردن طومار برای شکایت از داوری ها اظهار داشت: مدام شایعه می کنند که قرار است پرسپولیس را قهرمان کنند. اما گفتم ما تنها تیمی هستیم که بیشتر از همه ضرر کردیم. ولی گلایه ای نداریم. چاره ای نداریم.

وی افزود: فشردگی بازی ها طوری است که حسین ماهینی و محمد انصاری را هم به خاطر همین موضوع از دست دادیم. واقعا نمی دانیم چرا این فشار وجود دارد. قبل از بازی فینال در آسیا تنها ۵ روز برای بازی با سایپا فرصت داشتیم. باز داور آنجا به ما لطمه زد و گلی که آنها زدند آفساید بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه سعید فتاحی اعلام کرده است برنامه فشرده بازی ها را با برانکو هماهنگ کرده است، گفت: می دانید چطور هماهنگ کردند؟ گفتند این برنامه است. پرسیدم می توان تغییر داد؟ گفتند نه! این برنامه ریزی است که با من انجام دادند. من فقط برای سپیدرود در جام حذفی امضا کردم بازی می کنیم چون زمان دیگری نداشتیم. این نحوه برنامه ریزی است که دوستان دارند. شاید باید خودم را از برج میلاد پایین بیاندازم!

خبرنگاری به برانکو گفت بعضی از پیشکسوتان باشگاه را تحت فشار گذاشته اند که چرا نسبت به اتفاقات اخیر سکوت کرده و پاسخی نمی دهد و اینکه آیا این صحبت ها برای تیم حاشیه ساز نیست؟ سرمربی پرسپولیس در پاسخ گفت: واقعا نمی دانم چه جوابی بدهم که آیا این موضوع حاشیه ساز است یا نه. هرکس نگاه خودش را دارد. همکاران شما چند سوال از ما پرسیدند ولی رسانه ها کجا هستند که از ارگان ها و فدراسیون ها سئوال بپرسند که چه اتفاقاتی رخ می دهد. سئوال پرسیدن حق شماست.

وی درباره امکان تغییر تقویم بازی های پرسپولیس به گوشی همراهش نگاه کرد و گفت: دارم می بینم که واقعا وقت نیست. تا نوروز مدام بازی می کنیم. سپس ۱۴ روز تعطیل است چون تیم ملی باید در فیفادی بازی کند.

برانکو در رابطه با زمان زمان دربی که در نوروز است اظهار داشت: چاره ای جز این نیست. فقط می دانم بازیکنان ملی پوش می آیند و در دربی بازی می کنند. واقعا چاره ای نیست. هر چهار روز بازی است. شما بگویید من چه بگویم.
منبع:خبرگزاری مهر