سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

مودت و محبت به حضرت زهرا(س) واجب الهی است

آیت الله صدیقی با اشاره به اینکه خداوند متعال طاعت حضرت فاطمه(س) را بر همه کائنات واجب کرده است، گفت: مودت و محبت به حضرت زهرا(س) واجب الهی است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ایت الله صدیقی

آیت‌الله «کاظم صدیقی» در شام شهادت حضرت فاطمه صدیقه(س) در مسجد غدیر گفت: حضرت زهرا از حجج بالغه خداوند است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ایشان بر خلایق و همه امامان معصوم حجت هستند، ادامه داد: امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: مادرمان حضرت زهرا برای ما حجت هستند؛ امام زمان(عج) نیز می فرمایند: اسوه و الگو و مقتدای من دختر پیامبر است؛ در قرآن کریم نیز چندین آیه دلالت بر این دارد که حضرت زهرا همانند پدرش رسول خدا حجت بر همه زمان ها و مکان ها تا دامنه قیامت دارند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال طاعت حضرت فاطمه(س) را بر همه کائنات واجب کرده است، ابراز داشت: انسان ها باید بدانند حضرت زهرا حجت الهی و مودت با ایشان واجب است.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه مودت محبت اشباح شده است، گفت: انسان اگر کسی را دوست داشته باشد با او دشمنی نمی کند، محبت و دوست داشتن خود را در عمل ثابت می کند؛ مودت انسان را به دنبال محبوب می کشاند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مثل امیرمومنان علی(ع) مثل قل هو والله احد است، گفت: یکی از دل خوشی های حضرت زهرا(س) در این عالم تلاوت و انس با قرآن کریم بود. حضرت زهرا(س) می فرمایند: کسی که سوره الرحمن، واقعه و حدید را بخواند اهل فردوس می شود.

وی ادامه داد: حضرت در روزهای پایانی عمر مبارکشان از امام علی(ع) خواستند که برای ایشان تلاوت قرآن داشته باشند، مداومت داشتن به تلاوت سوره واقعه سبب می شود انسان با اعتقاد به ولایت امیرمومنان علی(ع) از دنیا برود و شیطان نتواند در عقیده او خللی ایجاد کند.

آیت الله صدیقی بیان داشت: قرآن کریم می فرماید هر آن چه از خیر پیش می فرستید خداوند آن را برای شما حفظ می کند تا در قیامت به شما عطا شود. حضرت زهرا(س) به انفاق بسیار علاقه داشتند. مبادا کسی گرسنگی همسایه اش را فراموش کند و خود در رفاه غرق باشد این به دور از مسلمانی است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: همچنین حضرت زهرا(س) علاقه شدیدی به پیامبر داشتند حضرت رسول نیز به ایشان عشق می ورزیدند و چون حضرت مادرش را زود از دست داده بودند پیامبر هم به جای مادر و هم به عنوان پدر به حضرت فاطمه(س) محبت می کردند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) با جان خود از ولایت دفاع کردند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلاب امیرمومنان است، امام راحل و رهبر معظم انقلاب ذوب در امیرمومنان علی(ع) بودند و هستند با اعتقاد به اسلام مکتب تشیع را بنا کردند.

 آیت الله صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: مودت با اهل بیت(ع) شور قلبی، شعور قلبی، آوازه زبانی و اطاعت عملی می خواهد.

منبع: خبرگزاری شبستان
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین