سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

دعوت آیت الله العظمی مکارم از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

حضرت آیت الله مکارم شیرازی آحاد ملت را به حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مکارم شیرازی

حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س)، به تشریح اهمیت شرکت آحاد مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن پرداختند و گفتند: ان شاءالله همه مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه شرکت می کنند چرا که این کار یک وظیفه الهی، اجتماعی و وجدانی می باشد.

ایشان نقش این راهپیمایی ها در خنثی کردن توطئه های دشمن را بی بدیل دانستند و خاطر نشان ساختند: دشمنان آزمایش می کنند این حضور مردم در راهپیمایی ها را که چقدر تحریم ها و فشارهای آنان جواب داده است و آیا این تحریم ها کارآمد بوده و توانسته مردم را از نظام اسلامی جدا کند یا نه.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان ساختند: البته این حضور مردم در راهپیمایی دلیل بر این نمی شود که مردم مشکلات ندارند، یا از وضع موجود راضی هستند، بلکه مشکلات سرجای خود و دفاع از اصل نظام اسلامی نیز به جای خود و اساسا شخص عاقل همیشه حساب ها را از هم جدا می کند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در این 40سال، انقلاب اسلامی از طوفان های زیادی عبور کرده است، گفتند: در این سالها نظام اسلامی مشکلات و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است که مهم ترین آن همان جنگ هشت ساله بود که هرچه در توان داشتند به کار گرفتند اما موفق نشدند و می توان گفت تحریم ها و فشارهایی که امروز وارد می کنند به اندازه آن زمان نیست و کشور ما به خوبی توانست این مشکلات را پشت سر بگذارد.

ایشان افزودند: باید ببینیم که رمز موفقیت نظام و کشور ما در آن جنگ هشت ساله چه بوده و آن رموز موفقیت را امروز نیز به کار بگیریم؛ مهم ترین دلایل پیروزی در آن دوران عبارت بود از وحدت و انسجام بین مردم به گونه ای که بالای 98 درصد به نظام اسلامی مردم رای دادند؛ رمز بعدی موفقیت خلوص نیت بود که مردم در آن دوران اصلا به منافع شخصی خود فکر نمی کردند اما امروز شاهد این هستیم که منافع شخصی زیاد شده است و این اختلاس ها و قاچاق ها و اجناس تقلبی همه نشان از وجود این منافع شخصی می باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: اگر امروز نیز همانند آن دوران مردم وحدت و انسجام داشته باشند و تنها به منافع شخصی خود فکر نکنند، قطعا از این مشکلات عبور خواهیم کرد و دشمن نیز نخواهد توانست موفقیتی حاصل کند.

این مرجع تقلید در پایان گفتند: روز یکشبه هفته آینده درس برقرار است.


منبع: حوزه نیوز

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین