تبیان، دستیار زندگی

قرارداد ترکمانچای یک موسسه

باشگاه استقلال که طی ماه‌های اخیر با مشکلات مالی زیادی مواجه بوده و ناچار به پیش‌خور کردن بخش زیادی از قرارداد مالی‌اش شده، در اقدامی عجیب اوضاع را برای سال‌های آینده بحرانی‌تر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فوتبال
هنوز فصل نقل و انتقالات هجدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر به پایان نرسیده بود که رفتن ستاره های تاثیرگذار فصل قبل استقلال خبرهای تلخ و ناامیدکننده‌ای را به هواداران منتقل کرد اما آنها به درستی نمی دانستند عاملی که باعث این جدایی ها شده چه بوده است.

برخی هواداران ضعف مدیریت و نابسامانی وضعیت باشگاه را دلیل جدایی ستاره هایی چون امید ابراهیمی، سرورجباروف، مامه تیام، امید نورافکن، مجید حسینی و ... می دانستند اما از همان زمان مشخص نبود خالی بودن خزانه آبی های تهران عامل تمام این مشکلات بود.

استقلال فصل را در شرایطی آغاز کرد که وضعیت مالی باشگاه رو به وخامت گذاشته بود و بدهی هایی که از گذشته وجود داشت اوضاع را برای مدیران باشگاه سخت کرد. پرونده‌هایی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا باز بود و طلب‌هایی که بازیکنان بی کیفیت خارجی از این تیم داشتند، عرصه را بر مدیران باشگاه تنگ کرد تا آنها برای فرار از محرومیت AFC و حتی FIFA ناچار به «پیش‌خور» کردن مبلغی از قرارداد با حامی مالی کرد.

شاید هر مدیر دیگری هم در باشگاه استقلال مسئولیت داشت چاره ای جز این نداشت و برای فرار از محرومیت، مبلغی از قرارداد با حامی مالی را پیش خور می کرد. اما این پایان ماجرا نیست و مدیران باشگاه استقلال طی یک ماه گذشته در اقدامی عجیب و برخلاف تعهدی که به شرکت مسئول تامین اسپانسر باشگاه دارند، با یک موسسه اعتباری مراوده داشته‌اند و با دادن امتیازات ویژه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این موسسه اعتباری دریافت کردند و در مقابل امتیازاتی هم داده‌اند.

این موسسه مالی که نتوانسته به تعهداتش در مورد کارت‌های هواداری عمل کند و ابهامات زیادی در مورد فعالیتش وجود دارد، در قرارداد اولیه‌ای که با باشگاه استقلال داشته باید سالانه مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای این باشگاه آورده مالی داشت اما چند ماه بعد از قرارداد اولیه طی متممی که به همین قرارداد اضافه شده است و مشخص نیست بر چه مبنایی صورت گرفته، این رقم به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده و باقی مانده به اما و اگر سپرده شده است.

مدیران باشگاه استقلال که در دریافت ۲۵ میلیارد ریال هم مرتکب تخلفاتی شده‌اند و این پول را به حساب یک شخص واریز کرده‌اند، برای اینکه بتواند این مبلغ را از قرارداد آینده پیش خور کند، حق بلیت فروشی باشگاه را که تا سال ۱۴۰۱ در اختیار این موسسه بوده یکسال دیگر تمدید کرده است!

این درحالی است که هنوز در مورد میزان آورده این موسسه اعتباری برای باشگاه استقلال ابهاماتی وجود دارد و گفته می شود برخی مدیران این موسسه تعاملاتی با یکی از اهالی تبلیغات داشته‌اند و در همین تعاملات بوده که قرارداد منعقد شده بیشتر به سود موسسه شده تا باشگاه استقلال!
منبع:خبرگزاری مهر