تبیان، دستیار زندگی

در المپیک، ورزش کام ملت را شیرین می‌کند

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: به ملت وعده می‌دهم در آینده‌ای نزدیک و در المپیک رویش‌های جدیدی در ورزش قهرمانی شاهد خواهیم بود و ورزش کام ملت را شیرین می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
المپیک
رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) در کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  ایام شهادت حضرت فاطمه(س) را تسلیت می‌گویم. همه ما جیره‌خوار سفره اهل بیت هستیم و تعلق ما به این خاندان به دلیل اعتقاداتی است که این ملت و سرزمین به آن دارند. ما هر ساله در ایام شهادت روضه داریم.

حضرت زهرا (س) به تعبیر آیت الله جوادی آملی سرور همه مردم زمانه خود است. تعبیر مردم یعنی هم مردان و هم زنان، یعنی ما الگویی داریم در اهل بیت که الگو و اسوه مردان و زنان است. معتقدم اگر انقلاب اسلامی تاکنون دوام داشته و اندیشه‌های امام و رهبری ریشه دوانیده، به برکت اهل بیت به ویژه حضرت زهرا است. امروز دوستانم تلاش کردند که یکبار دیگر عرض ارادت داشته باشیم.

صالحی امیری در مورد چهل سالگی ورزش ایران تاکید کرد: انقلاب اسلامی ریشه‌های تنومند دارد و این درخت سبز بخاطر ریشه‌هایش است.  ورزش ما بعد از انقلاب جهش بلندی داشته و افتخار آفرینی‌های بزرگی داشته است. تحول کمی و کیفی رخ داد و مدال‌های ما چهار برابر شده است و نسل جدیدی از ورزشکاران رویش کردند. در بسیاری از رشته‌ها جایگاه بالایی داریم که معتقدم به برکت انقلاب است. براساس عدالت همگانی امکان دسترسی به امکانات ورزشی را داریم. به ملت وعده می‌دهم در آینده‌ای نزدیک و در المپیک رویش‌های جدیدی در ورزش قهرمانی شاهد خواهیم بود و ورزش کام ملت را شیرین می‌کند.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: در آستانه کسب سهمیه المپیک در برخی از رشته‌ها هستیم. سال 1398 سال شکوفایی ورزش قهرمانی برای رسیدن به سکوی قهرمانی در سال 99 است.

وی در مورد تشکیل فدراسیون ورزش‌ زنان تصریح کرد: حوزه ورزش زنان نگاه تبلیغاتی  و صوری نیست. ما معتقدیم در برنامه 10 ساله به لحاظ کمی و کیفی شاهد برابری حضور  زنان در عرصه‌های ملی، آسیایی و جهانی خواهیم بود. معتقدیم زنان هیچ کاستی نسبت به مردان ندارند و فقط باید بستر فراهم شود. ما حداثر حمایت و برنامه‌ریزی را خواهیم داشت و در آینده نزدیک  شاهد جهش و رویش جدید در سطح ملی و منطقه‌ای و جهانی خواهیم بود. تجربه نشان داده است که دختران ما این اراده را دارند که به سمت سکو بروند.  

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که سهراب مرادی مصدومیت دارد و کمیته برای بهبود وی کمک خواهد کرد، خاطرنشان کرد: با سهراب مرادی  ارتباط دارم جای نگرانی نیست و وی به وزنه‌برداری و جایگاه اصلی خودش برمی‌گردد. او قطعا  از  امیدهای کسب طلای ما در المپیک 2020 است.  شخصا با اطلاعی که دارم جای نگرانی نیست. سهراب و همه قهرمانان در 2020 خواهند درخشید. سهراب سرمایه ملی ما است و در المپیک  خواهد در خشید.
منبع:خبرگزاری تسنیم