سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آستان مقدس حسینی یک مرکز دینی در کشور مالی افتتاح کرد

مرکز دینی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 هیئت آستان مقدس حسینی
بعد از اینکه هیئت آستان مقدس حسینی از مناطقی از آفریقا که اکثریت آن مسلمان بودند بازدید کرد، این آستان اقدام به افتتاح یک مرکز دینی در جمهوری مالی در غرب آفریقا کرد.
به گزارش «شیعه نیوز»، بعد از اینکه هیئت آستان مقدس حسینی از مناطقی از آفریقا که اکثریت آن مسلمان بودند بازدید کرد، این آستان اقدام به افتتاح یک مرکز دینی در جمهوری مالی در غرب آفریقا کرد.

شیخ علی القرعاوی از مسئولین آستان حسینی گفت: در دومین سفر تبلیغی که به غرب آفریقا داشتیم، بعد از بورکینافاسو به کشور مالی رفته و با مهمترین مراکز و مؤسسات دینی آنجا آشنا شدیم.

وی افزود: شعبه ای از مؤسسه وارث الانبیا را در کشور مالی تأسیس کردیم تا به آموزش دروس قرآنی و حوزوی بپردازد و دفتری برای ثبت نام دانشجویان در سامانه آموزش مجازی که برنامه آن در کربلا اجرا می شود.

شیخ القرعاوی اشاره کرد: در این سفر با تعدادی از روحانیون طریقت صوفی دیدار کرده و با مراکز دینی، مدارس و کتابخانه های عمومی آشنا شدیم و بر وحدت مسلمانان و لزوم دوری از تفرقه و خشونت تاکید کردیم.

شیخ حسن المنصوری عضو هیئت آستان حسینی گفت: در حاشیه افتتاح این مرکز دینی، از مدرسه امیرالمؤمنین (ع)و مدرسه المهدی (ع) و مؤسسه بین المللی المزدهر در باماکو پایتخت مالی بازدید کرده و از فعالیت های آموزشی آن مطلع شدیم و با سید محمد شعله حیدره از پیروان اهل بیت (علیهم السلام) دیدار کردیم.

منبع: حوزه نیوز
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین