تبیان، دستیار زندگی

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت با روشن شدن دوباره آتش نگرانی در مورد رکود اقتصادی، به 61.76 دلار کاهش یافت اما تحریم‌های نفتی ونزوئلا و کاهش تولید اوپک، این کاهش قیمت را محدود کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نفت
پس از اینکه آمارهای ضعیف از سفارش‌ کارخانه‌ها در آمریکا، بار دیگر آتش نگرانی در مورد رکود اقتصادی را روشن کرد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت اما تحریم‌های نفتی ونزوئلا و کاهش تولید اوپک، این کاهش قیمت را محدود کرد.

هر بشکه نفت برنت 22 سنت کاهش یافت و 61.76 دلار فروخته شد. نفت برنت، روز گذشته، بیشترین قیمت 2 ماه گذشته برابر با 63.63 دلار را ثبت کرد.

نفت خام آمریکا نیز با 19 سنت کاهش 53.47 دلار در هر بشکه معامله شد.

اندرو لیپو، رئیس اتحادیه لیپو اویل در هیوستون گفت: «من فکر می‌کنم بازار نفت در تلاش است تا تصمیم بگیرد که آیا سفارش‌های کارخانه‌ها بر قیمت‌ها تاثیر خواهد گذاشت یا ونزوئلا و تحریم‌های نفتی، قیمت‌ها را تقویت خواهد کرد.»

هنوز تحلیلگران می‌گویند توجه بازار با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا بر عرضه کمتر نفت معطوف شده است. تعداد نفتکش در حال حاضر در آب‌های سواحل ونزوئلا هستند که قادر به حرکت نیستند زیرا شرکت ملی نفت ونزوئلا درخواست پرداخت وجه کرده است.

عرضه نفت سنگین تولید ونزوئلا کم شده است همچنانکه تولیدکنندگانی نظیر مکزیک و کانادا نیز برای تولید و صادرات با چالش‌هایی روبرو شدند.

صنعت نفت به طور کلی معتقد است که این کاهش‌ها به ایجاد توازن در بازار در سال 2019 به ویژه با توجه به افزایش تولید آمریکا کمک می‌کند.
منبع:خبرگزاری فارس