تبیان، دستیار زندگی

چطور می توانیم با بهبود مهارت های ارتباطی، موفقیت‌مان را تضمین کنیم؟

تضمین موفقیت با تقویت مهارت های فردی

موفق شدن به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل ابزارهای یک جعبه ابزار بزرگ هستند. بدون شک مهارت‌های ارتباطی و توسعه فردی از مهم ترین ابزارهای این جعبه ابزار است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
افراد موفق، مهارت ارتباطی، زبان بدن، ارتباطات غیر کلامی، موفقیت، مهارت فردی، خانواده ایرانی، مهارت های زندگی، تفکر
 اگر به زندگی افراد موفق و مشهور جهان به دقت نگاه کنیم، می‌بینیم افرادی که به چنین جایگاه هایی رسیده اند، معمولاً کسانی بوده اند که روی مهارت های نرم خود یعنی توسعه فردی کار کرده اند. مهارت های نرم همان مهارت های توسعه فردی است که ما اغلب به دلایل مختلف مثل بهانه تراشی برای کمبود وقت یا زیاد بودن  مشغله های ذهنی آن را نادیده می‌گیریم و فراموش می‌کنیم. مهارت هایی مثل سخنرانی و فن بیان که قطعاً یکی از مهم ترین مهارت هایی است که برای رسیدن به جایگاه های بلند اجتماعی به آن نیاز داریم.

آیا مهارت های ارتباطی رابطه ای با موفقیت دارد؟

مهارت های ارتباطی معمولاً توسط افرادی که ذهن منفی باف یا کوچکی دارند، دست کم گرفته می شود. در حالی که رمز اصلی موفقیت در همین ارتباطات قوی و با کیفیت نهفته است. مثلاً مطابق بررسی ها، ثابت شده است که تنها 7 درصد از ارتباطات ما کلامی است و نزدیک به 93 درصد از ارتباطات ما در طول روز مربوط به زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی است. یادگیری این موضوعات به درک بهتر ما از محیط اجتماعی و پیدا کردن مسیرهای موفقیت کمک خواهد کرد.

افراد موفق بدون تردید جایگاه بسیار بهتری از نظر شغلی، خانوادگی و اجتماعی نسبت به دیگران خواهند داشت. وب سایت بیشتر از یک نفر، می خواهد با آموزش مهارت های ارتباطی و ضروری، به افراد کمک کند تا با ارتقای سطوح دانش خود، بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشند.

وقتی بیشتر از یک نفر باشیم، از ظرفیت هایمان بیشتر استفاده می کنیم، سطح روابطی که با دیگران برقرار می کنیم بالاتر می رود و در نتیجه زندگی با کیفیت تر و سرشار از آرامشی را تجربه خواهیم کرد. 

یکی دیگر از مزایای آشنایی با چنین مهارت هایی، تقویت روحیه، انگیزه و شوق به پیشرفت است. اکثر ما ایرانی ها در نوعی رکود شخصیتی به سر می‌‍بریم، در حالی که خودمان خبر نداریم از چه ظرفیت های بزرگی بهره مندیم. تنها کافی است آنها را بشناسیم و در زندگی به کار بگیریم. واقعیت این است که مرز بین موفقیت و شکست مرز بسیار باریکی است. افراد موفق نه از فضا آمده اند و نه آپولو هوا کرده اند! رمز موفقیت آنها در شعار زیبای مجموعه بیشتر از یک نهفته است:

امروز کارهایی را انجام می دهم که دیگران حاضر نیستند انجام دهند.
تا فردا کارهایی را انجام دهم که دیگران قادر نیستند انجام دهند.


منبع : نمناک 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.