تبیان، دستیار زندگی

زندگی با یک فرد خودشیفته چگونه است؟

ازدواج با شخصیت خود شیفته مانند زندگی و ازدواج با دیگر اختلالات شخصیت می تواند به جای خوشبختی برای شما فلاکت به بار بیاورد. پس از ازدواج با شخصیت خود شیفته متوجه می شوید که معنای به اشتراک گذاشتن و یکی بودن تنها یک مفهوم یک طرفه از جانب شماست و همسر خودشیفته شما نمی تواند کسی جز خودش را دوست بدارد. او حتی موفقیت ها و مهارت های شما را نیز به خودش نسبت می دهد. پس از ازدواج با شخصیت خود شیفته متوجه می شوید دیگر چیزی از خود ندارید و همه اعتماد به نفستان تخریب شده است. افراد زیادی در دام محبت های شخصیت خود شیفته در شروع رابطه می افتند. اگر به دنبال خودآزارگری نیستید لازم است پیش از ازدواج از آینده ای که در انتظارتان است اطلاع کسب کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ازدواج با فرد خودشیفته

شخصیت خودشیفته

شخصیت خودشیفته با عشق بیش از اندازه به خود شناخته می شود. صفات شخصیتی خود محوری و خود بینی در شخصیت خودشیفته به شدت دیده می شود به طوری که بر روابط او تاثیر منفی می گذارد. برای شناخت بیشتر نشانه های شخصیت خود شیفته کلیک کنید.

آشنایی و ازدواج با شخصیت خودشیفته

در مراحل ابتدایی آشنایی حتی شاید تا سال ها بعد از ازدواج با وجود عدم ارضای نیازهایتان از طرف شخصیت خود شیفته، همچنان این فرد برایتان جذابیت دارد. اما متوجه نمی شوید دلیل این وابستگی چه می تواند باشد. در ادامه به برخی از ویژگی هایی که شخصیت خودشفیفته را جذاب می کند اشاره کرده ایم:

واقعا با اعتماد به نفس است:
در حقیقت اعتماد به نفس شخصیت خودشیفته به صورت کاذبی افراطی است. شخصیت خود شیفته در برخی زمینه ها ممکن است عملکرد بسیار خوبی داشته باشد، اما آن چه از خود نشان می دهد بسیار اغراق آمیز و بدون در نظر گرفتن شکست هایش می باشد. شخصیت خودشیفته با استفاده از دروغ ها یا بزرگ نمایی ها؛ کاذب بودن اعتماد به نفس خود را پنهان می کند.

دلنشین ترین حرف را به شما می زند:
شخصیت خودشیفته خوش سر و زبان می باشد و به همین دلیل در برخوردهای اول شما را جذب خود می کنند. آن ها به صورت حرفه ای و با بی رحمی تمام به تمسخر دیگران و خصوصا زیر دستان خود می پردازند و چ.ن شما هنوز درگیر جذابیت ظاهری آنها هستید؛ چندان متوجه این موضوع نمی شوید. بهتر است به برخورد این افراد با زیر دست هایشان بیشتر توجه کنید.

هنوز به شما نیاز دارد:
شخصیت خودشیفته برای کسب محبت از سوی شما نقش بازی می کنند. شخصیت خودشیفته اثبات برتری و دریافت توجه به شما نیاز دارد. تا زمانی که این نیازها را برآورده نکرده باشید،به فیلم بازی کردن ادامه می دهد. رفتار شخصیت خودشیفته پس از دریافت خواسته اش تغییر می کند؛ چرا که شخصیت خودشیفته عشقش تنها معطوف به خودش است.

فقط قول و وعید:
از حرف تا به عمل رسیدن یک ماجرا نیاز به زمان دارد. این افراد به دلیل قدرت بیان خوبی که دارند، تصویر های جالبی از خیال بافی هایی که از آینده دارند را بیان می کنند. خیالبافی هایی که شاید تنها یک دانشمند قدرت به اتمام رساندن آنها را داشته باشد. تا زمانی که موعد خیالبافی ها نرسیده باشد، این افراد با بلوف و توضیحات اضافه شما را سرگرم می کنند.

کلید صندوقچه اسرارتان را می یابد:
این افراد ضعف های مختلف شما را به صورت یک لیست تهیه می کنند تا بتوانند در مواقع نیاز از آنها بر علیه شما استفاده کنند. آنها معمولا به صورت یک دوست به شما اجازه می دهند تا با آن ها درد و دل کنید و از ناراحتی های خود صحبت کنید. در ابتدای آشنایی احساس می کنید یک نفر هست که شما را درک می کند. اما شخصیت خودشیفته به ضعف های شما گوش می داده تا نسبت به خود احساس بهتری داشته باشد و از طرفی بتواند در زمان مناسب از آنها سوء استفاده کند تا خود را فرد برتر و کم خطاتری نشان بدهد. معمولا این حالت در زمانی که احساس کند در رقابت با شما است، پیش می آید.

مشکلات بعد از ازدواج با شخصیت خودشیفته

پس از ازدواج با شخصیت خودشیفته مشکلات و ناراحتی ها هر روز بیشتر و پیچیده تر می شود، پس باید نحوه برخورد با شخصیت خودشیفته را بدانید. اما پیش از آن برای درک بهتر چگونگی ازدواج با شخصیت خودشیفته در ادامه مقاله با ما همراه باشید:

شما فراموش می شوید:
همیشه باید به داستان هایی که در نهایت بزرگ بودن آنها و عظمت تکرار نشدنی آنها بر کرۀ زمین را نشان می دهد؛ گوش کنید. همچنین مدام سرکوفت های او را تحمل کنید و قبول کنید که یک بی عرضه اید.

دائم از آینده ای رویایی حرف می زند:
شخصیت خودشیفته مدام شما را بی عرضه خطاب می کند و از کارهایی که خودش قرار است در آینده صورت بدهد حرف می زند. ذهن شخصیت خودشیفته مدت زیادی به خیالبافی های افراطی مشغول می شود و مدام از پیشرفت ها و موفقیت های نامحدودی که در آینده خواهد داشت صحبت می کند.

کسی لیاقت همنشینی شخصیت خودشیفته را ندارد:
شخصیت خودشیفته خودشان را محور جهان طلقی می کنند. هرچند که تشابهات زیادی بین خود و دیگران می بینند اما همچنان خود را استثنائی می دانند. این شما هستید که باید او را درک کنید. به شما به عنوان کسی که زیر دست اوست می نگرد و تنها نیازهای او باید برآورده شود.

همیشه باید از شخصیت خودشیفته راضی باشید:
در زندگی با یک فرد خودشیفته شما نباید از خودتان یا موفقیت های خودتان صحبتی به میان بیاورید. برای خوشحال کردن شخصیت خودشیفته لازم است حتی برای کارهایی که انجام نداده، او را تشویق کنید.

همیشه حق با شخصیت خودشیفته است:
معمولا در ازدواج های صورت گرفته با شخصیت خودشیفته معمولا همسران برای مصلحت زندگی خود کوتاه می آیند و خود را فراموش می کنند. چرا که حتی اگر شخصیت خودشیفته در مورد موضوعی حق را به شما بدهد، در نهان تنها خود را قبول داشته و بر اساس میل خود رفتار می کند.

این زندگی فقط برای شخصیت خودشیفته است:
شخصیت خودشیفته با شما ازدواج نکرده است؛ بلکه این شما هستید که گوشه ای از زندگی او را اشغال کرده اید. در زندگی مشترک با شخصیت خودشیفته تمام اتفاقات و جریان ها مربوط به زندگی اوست. در هر بار تلاش برای استقلال طلبی در زندگی با شخصیت خودشیفته با برخورد ها و موانع جدی روبرو می شوید.

شخصیت خودشیفته همدلی نمی کند:
در رابطه با شخصیت خودشیفته شما باید کاملا خود را به فراموشی بسپرید. کامل فراموش کنید که شما نیز از احساساتی برخوردارید. نمی توانید با همسر خودشیفتۀ خود درد و دل کنید و در صورتی که با او صحبت بکنید هیچ همدلی و درک متقابلی از او نمی بینید.

همه به شخصیت خودشیفته حسادت می کنند:
جدا از اینکه همیشه هر جمعی را با تبدیل کردن به یک رقابت از حالت دوستانه خارج می کند؛ این افراد همیشه دیگران را در حال حسادت به خود فرض می کنند. در صورتی که شما بتوانید به صورت اتفاقی به آنها بفهمانید که اینطور نیست، باید تا چند ساعت صحبت های آنها را تحمل کنید تا در نهایت قبول کنید که اینطور است! او در نهایت باید بتواند با خیال راحت به خود بگوید دیگران نسبت به من حسادت می کنند.


منبع: هنر زندگی
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.