تبیان، دستیار زندگی
اولین دوره مسابقات جام رمضان تبیان با قهرمانی تیم جوانان به پایان رسید. این دوره از مسابقات كه با شركت 10 تیم كه 7 تیم از اعضاء سایت، 2 تیم از كاركنان تبیان و یك تیم از سازمان تبلیغات اسلامی بود از یكشنبه مورخ 11/9/82 در سا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جام رمضان تبیان با قهرمانی تیم جوانان به پایان رسید


اولین دوره مسابقات جام رمضان تبیان با قهرمانی تیم جوانان به پایان رسید. این دوره از مسابقات كه با شركت 10 تیم كه 7 تیم از اعضاء سایت، 2 تیم از كاركنان تبیان و یك تیم از سازمان تبلیغات اسلامی بود از یكشنبه مورخ 11/9/82 در سالن یادگار امام(ره) مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغاز شد تیمها در دو گروه سه تیمی و یك گروه چهار تیمی به رقابت پرداختند.

با انجام بازیها در دور اول، از هر گروه دو تیم به مرحله دوم صعود كردند و تیمهای صعود كننده در دو گروه سه تیمی به رقابت پرداختند كه تیمهای اول دو گروه به فینال و تیمهای دوم به بازی رده بندی رسیدند.

پنجشنبه شب مورخ 12/9/82 ساعت 30/20 بازی رده بندی بین دو تیم یاران و شاهین آغاز شد . در این دیدار ابتدا این تیم یاران بود كه وسط شاه حاتمی به گل اول بازی رسید. سپس تیم شاهین با ارایه یك بازی برتر توسط مقدس راد نتیجه را به تساوی رساند . و در اواخر بازی این تیم شاهین بود كه با گل رضا سیگاری بازی را با نتیجه 1-2 به سود خود تمام كرد و به مقام سوم مسابقات دست یافت و تیم یاران چهارم شد.

در دیدار فینال باید دو تیم قدر و با اخلاق رمضان و جوانان به مصاف هم می رفتند كه الحق چه به لحاظ فنی و اخلاقی جزو تیمهای خوب این مسابقات بودند.

ساعت 15/21 سوت آغاز بازی فینال به صدا درآمد. ابتدا این تیم رمضان بود كه به گل رسید و تیم جوانان با افزایش حملات خود بازی را به تساوی كشاند ولی باز تیم منسجم رمضان گل دوم خود را وارد دروازه حریف كرد.

جوانان كه همه چیز را از دست رفته می دید حملات بیشتری را روی دروازه حریف تدارك دید تا گل تساوی را به ثمر رساند و بازی با نتیجه 2-2 به وقت اضافه كشیده شد. در وقت اضافه هم گل طلایی رد و بدل نشد و بازی به ضربات پنالتی كشیده شد . در ضربات حساس پنالتی این تیم جوانان بود كه با نتیجه 1-3 و در مجموع 3-5 به پیروزی دست یافت و به مقام قهرمانی رسید و رمضان نیز نایب قهرمان مسابقات شد. تا به این صورت اولین تجمع ورزشی با حضور اعضاء ورزش دوست به پایان رسد.

در حاشیه:

1- آقایان مهندس لاجوردی(رئیس وعضوهیئت مدیره تبیان) و آقای مهندس مجردی (قائم مقام وعضوهیئت مدیره تبیان) از تماشاگران ویژه دیدارهای رده بندی و فینال بودند.

2- قضاوت و داوری این مرحله از مسابقات برعهده سعید فتاحی داور جوان و ملی كشورمان بود كه قضاوت بی اشكال و مؤفقی را پشت سر گذاشت.

3- پس از اتمام دیدارها و هنگام توزیع جوایز و اهداء جام ابتدا مدیر بخش ورزشی تبیان با تشكر از حضور شركت كننده گان محترم در این مسابقات از حمایتهای بی دریغ هیئت مدیره تبیان و سردبیر سایت جهت برگزاری هر چه بهتر این مسابقات قدردانی كرد و اظهار امیدواری نمود تا در آینده هم شاهد تجمع اعضاء باشیم.

سپس آقای مهندس مجردی با قدردانی از اعضاء سایت تبیان كه در این دوره از مسابقات شركت نمودند اظهار داشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به كمبود وقت من خیلی صحبت نمی كنم و این پیروزی را به برندگان و تمامی كسانیكه كه با تلاش جمعی و تیمی در این مسابقات شركت كردند تبریك عرض می كنم و همانطور كه به من توضیح دادند كلیه تیمها از روحیه ورزشی  و جوانمردانه برخوردار بوده اند و اصل ورزش كه روحیه جوانمردی است رعایت شده و من هم از این موضوع خوشحالم و از شما متشكرم و آرزوی مؤفقیت برایتان دارم.

4- جوایز تیمهای اول تا چهارم به همراه لوحهای تقدیر توسط آقای مهندس لاجوردی به تیمها اهداء شد. جوایز این مسابقات شامل بلوز و شورت اورجینال تیم ملی، بلوز و شورت ورزشی و توپ فوتبال به همراهCD ورزشی و كارت اینترنت و گارد یا قلم بند به همراه دستكش دروازه بانی بود.

5- جوایز ویژه ای به آقایان محمود جلیل زاده بعنوان بهترین بازیكن فنی و اخلاق مسابقات و مهدی سیگاری بعنوان بهترین دروازه بان كه در این مسابقات مؤفق به مهار چند پنالتی شده بود تقدیم شد. همچنین جایزه ای دیگر به امیرحسین كشاورزی كه با 12 سال سن كوچكترین فرد شركت كننده در مسابقات بود اهداء شد.

6- در پایان تیم های اول تا سوم بین بازیكنان خود قرعه كشی كردند ونفرات برنده جام ها را به یادگار از اولین دوره مسابقات فوتسال تبیان با خود بردند.

7- بزرگترین و كوچكترین فرد شركت كننده در این مسابقات به لحاظ سنی در تیم یاران قرار داشت.