وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

برپایی نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن

ثبت‌ نام 4 هزار مدرسه در طرح‌ های دهه فجر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
برپایی نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن
وزارت آموزش‌ و پرورش در چهل‌ سالگی انقلاب اسلامی در اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌ آموزان هفتمین دوره نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب در ایام دهه مبارک فجر را برپا می کند.
به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش، حسین تاریخی دبیر کل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌ آموزان در نشست خبری نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب که در هنرستان هنر و رسانه تهران برگزار شد، اظهار کرد: اصلی‌ ترین برنامه ما در دهه فجر، برپایی مدرسه انقلاب است و مهم‌ ترین اتفاق در این راستا این است که دانش‌ آموزان به روایتگری آرمان‌ های انقلاب اقدام می‌کنند.
وی بابیان اینکه نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب در ۴بخش برپا می‌شود، گفت: «دیروز ما» شامل رستاخیز سقوط و اسوه‌ های انقلاب، «امروز ما» شامل آفتاب ولایت، دیوار فریاد و موج پنجم، «مجاهدان سایبری» شامل فرصت‌ های فضای مجازی، تهدیدهای فضای مجازی و راه‌ های مقابله و «فردای ما» شامل انصار المهدی، ویژگی‌های منتظران، سیمای حکومت مهدوی و اربعین حسینی است.
تاریخی ادامه داد: بخش «رستاخیز سقوط» شامل فساد اقتصادی، فساد سیاسی و وابستگی، بخش «اسوه‌ های انقلاب» شامل شخصیت حضرت امام و ایران، شهدای شاخص و بزرگان انقلاب و «آفتاب ولایت» شامل ولایت‌ فقیه و نقش‌آفرینی رهبری، بخش «دیوار فریاد» شامل دشمن‌ شناسی و عرصه‌های نفوذ دشمن، راه‌ های مقابله و بخش «موج پنجم» شامل نقش دهه شصتی‌ها، سبک زندگی ایران اسلامی، تولید ملی و کالای ایرانی و تبیین هنرمندانه نظریه مقاومت است.

وی بابیان اینکه در دوره متوسطه اول جشن‌ های انقلاب و در دوره متوسطه دوم نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب برپا می‌شود، افزود: تاکنون ۴ هزار مدرسه است برای برپایی مدرسه انقلاب ثبت‌ نام کردند و ثبت‌ نام تا ۱۲ بهمن ادامه دارد، همچنین نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن و برای برخی از نمایشگاه‌ های باکیفیت تا آخر بهمن ادامه دارد.
دبیر کل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌ آموزان به بخش ویژه نمایشگاه مدرسه انقلاب اشاره کرد و گفت: بخش ویژه شامل چهل برگ، هویت بانوی مسلمان و آیه سال است که چهل برگ شامل «پویش در خواب بیند پنبه‌دانه»، «دستاوردهای معنوی انقلاب شامل هویت، استقلال و امنیت» و «خرمشهرها در پیش است شامل جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی»، «چهل سال چالش، چهل سال پیروزی» و پاسخگویی به شبهات.
وی اضافه کرد: هویت بانوی مسلمان شامل «الگوی سوم زن یعنی نه برداشت شرقی‌ها و غربی‌ها از زن»، «ضریح بی‌نشان (تبیین الگوی حضرت زهرا (س))» و «جاهلیت مدرن» است و بخش بعدی آیه سال است که شامل آیه آخر سوره فتح و بخش کتاب‌ خوانی «جوانه‌ها» با محوریت آیه سال است.

تاریخی بابیان اینکه سایت مدرسه انقلاب را رونمایی کردیم، خاطرنشان کرد: دانش‌ آموزان می‌ توانند با مراجعه به سایت مدرسه انقلاب به آدرس، اطلاعات لازم درباره نمایشگاه مدرسه انقلاب را کسب کنند.
وی از برپایی جشن انقلاب باهدف تقدیر از متصدیان برپایی مدرسه انقلاب نیز در ایام بهمن خبر داد و گفت: با همکاری شبکه امید، برنامه تلویزیونی «مدرسه انقلاب» هرروز از ساعت 18:30به مدت نیم ساعت پخش می‌ شود و هر روز نمایشگاه‌ های مدرسه انقلاب معرفی می‌شود.
دبیر کل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌ آموزان از فراخوان تئاتر با محوریت «سرباز کوچک امام» برای دانش‌ آموزان پسر و «راز درخت کوچک» برای دانش‌ آموزان دختر و فراخوان داستان انقلاب که تاریخ شفاهی انقلاب است، خبر داد و اظهار کرد: مهلت ارسال فراخوان‌ های تا پایان بهمن است.
وی همچنین به کارهای آموزشی مدرسه انقلاب اشاره کرد و گفت: یک هزار دانش‌ آموز ثبت‌ نام کردند که در ابتدا محل‌های مرتبط با انقلاب در شهرهای خود را بازدید کرده و بعد از آن به تهران می‌آیند و مکان‌ های مختلف که تأثیر درروند انقلاب داشتند را بازدید می‌کنند.
دبیر کل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش آموزان از چاپ و توزیع کتاب پرسمان دانش‌ آموزی که ۱۲۰سؤال دانش‌ آموزی است و همچنین کتاب جوانه با محوریت آیه سال که مربوط استکبار ستیزی است، خبر داد

مطالب مرتبط:
معیارهای انتخاب یک مدرسه خوب برای فرزندان مان چیست؟
ماموریت مدیران مدرسه فقط مدرسه داری نیست
بازگشت به مدرسه

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین