تبیان، دستیار زندگی

اسکان روزانه ۲ هزار کارتن خواب در گرمخانه‌های پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه 1800 تا 2 هزار نفر به گرمخانه‌ها مراجعه‌ می‌کنند، گفت: بیشتر کارتن‌خواب‌ها در مناطق 12،‌16، 15 و 19 هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
گرمخانه
سیدنجم‌الدین محمدی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران درخصوص گرمخانه‌های شهر تهران گفت: تعداد گرمخانه‌ها را افزایش داده‌ایم و گرمخانه‌های جدیدی در منطقه‌های 12 و 19 احداث کردیم.
وی با بیان اینکه با سرد شدن هوا گشت‌ها فعالتر می شوند، گفت: افرادی که شبها بیرون مانده باشند را جمع‌آوری و به گرمخانه‌ها منتقل می‌کنیم. 

به گفته مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران زمانی که دمای هوا زیر 5 درجه باشد روزها نیز به این افراد خدمات می‌دهیم.
وی با اشاره به اینکه به طور متوسط روزانه 1800 تا 2 هزار نفر به گرمخانه‌ها مراجعه‌ می‌کنند، گفت: بیشتر کارتن‌خواب‌ها در مناطق 12،‌16، 15 و 19 هستند.

محمدی از شهروندان خواست هنگامی که کارتن‌خوابی را در سطح شهر دیدند با سامانه 137 تماس گرفته و اطلاع دهند.
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگر سخنانش در خصوص ساماندهی گلفروشان در سر چهارراه گفت: گلفروشان بزرگسال متکدی نیستند که ما بتوانیم آنها را جمع‌آوری کنیم. 

وی درخصوص جمع‌آوری متکدیان گفت: این کار مدام در حال انجام است، متکدیان را جمع‌آوری و به کمیته امداد،‌بهزیستی و اداره اتباع تحویل می‌دهیم.
محمدی تاکید کرد که جمع‌آوری متکدیان متوقف نمی‌شود. 
منبع:خبرگزاری فارس