سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید

استفاده از «سیب زمینی» درخانه داری

مواد شوینده شیمیایی ضررهای بسیار زیادی برای بدن انسان دارد از همین رو بهتر است بیشتر از مواد طبیعی استفاده کنیم تا کمتر به بدنمان آسیب برسد. سیب زمینی یکی از موادی است که می توان از آن برای تمیز کاری های منزل استفاده کرد. در ادامه به برخی از موارد استفاده آن اشاره خواهیم کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تمیزکنندگی، سیب زمینی،خانه داری، کفش، پاک کردن، تمیز کردن، زیبایی

تمیز کردن کفش ها:

یکی از استفاده‌های اصلی از سیب زمینی در تمیز کردن کفش‌ها است. این ماده می‌تواند کفش‌های شما را بسیار براق کند و همچنین می‌تواند اسیب‌های کوچکی که به کفشتان وارد شده است را نیز تا حدودی محو کند.

نقره ها را تمیز کنید:

نقره از جمله موادی است که از آن برای تولید وسایل تزیینی استفاده می‌شود اما نکته اصلی تمیز کردن این وسایل است که خیلی سریع هم کثیف می‌شوند. سیب زمینی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد تا بهترین نتیجه را در تمیز کردن این وسایل بگیرید.

شیشه ها را تمیز کنید:

اگر بر روی شیشه های منزل‌تان لکه هایی وجود دارد که به راحتی پاک نمی‌شوند، سیب زمینی می‌تواند به کمک شما آید. قدرت پاک کنندگی این ماده به گونه است که می تواند شیشه را برای شما ناپدید کند.

زنگارها را از بین ببرید:

زنگ زدگی یکی از مشکلاتی است که در وسایل فلزی به وجود می‌آید اما لازم نیست تا این گونه وسایل را دور بریزید. شما می‌توانید از سیب زمینی برای پاک کردن این وسایل استفاده کنید. برای پاک کردن این زنگارها از روش زیر عمل کنید .
-یک سیب زمینی را نصف کنید و یکی از طرف های آن را در نمک فرو ببرید و مطمئن شوید که کاملا آغشته شده است. این قسمت اغشته به نمک را روی بخش زنگ زده بکشید و این کار را آن قدر تکرار کنید تا تمام زنگ ها از بین برود. پس از آن شما می توانید به راحتی از این وسیله برای بار دوم استفاده کنید.


منبع : پرشین وی
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین