تبیان، دستیار زندگی

3 تمرین عالی برای تبدیل کردن استرس به موفقیت

هیچ کس از استرس لذت نمی برد. اما همه ی استرس ها بد نیست. افرادی که یاد می گیرند با استرس در یک راه مثبت دست و پنجه نرم کنند، بهتر می توانند با چالش ها روبرو شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دکوراسیون، آشپزخانه، مد، کابینت، لوازم تزئینی، رنگ، مبلمان، زیبایی،دکوراسیون و چیدمان

استرس بخشی از زندگی است که ما نمی توانیم از آن یاد بگیریم اما می توانیم آن را بپذیریم و آماده چالش های سخت تر در  آینده شویم. تمرینات زیر را انجام دهید تا استرس را از یک مانع تبدیل به یک سلاح قدرت مند کنید.

فاکتورهای استرس را تعیین کنید

به سادگی دانستن یک موقعیت استرسی می تواند مغز را از یک وضعیت وحشت زده به یک وضعیت فعال تبدیل کند. استرس به خودی خود از بین نمی رود. به جای این که از آن پنهان شوید، به آن اسمی بدهید و رودررو با آن روبرو شوید تا قدرت آن را محدود کنید.

استرس بزرگ را تبدیل به استرس های کوچک کنید

مشکلات بزرگ استرس های بزرگی می سازد. به جای این که به استرس های بزرگ به صورت مستقیم حمله کنید، آن ها را تبدیل به قطعات کوچک تر کنید و مسئولیت هرکدام را به یک فرد متفاوت بدهید. مشکل را بین اعضای تیم تقسیم کنید.

استرس مبهم را تبدیل به اعمال مشخص کنید

اظطراب ناشی از استرس بدون مسیر است. در یک محیط استرس زا، افراد احساس می کنند که ابرهای استرس روی تمام کار آن ها است. مگر این که آن استرس را در اعمال دست یافتنی و مشخص قرار دهند. زمانی که اعضا، کارهای مربوط به استرس را انجام دهند، خودشان را از بار احساس استرس رها می سازند و یک حس موفقیت در ادامه پیدا می کنند.

منبع : چاره چی
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.