سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آغوش مادر پس از 30 سال به‌روی شهیدش گشوده شد

عملیات تفحص شهدا نمادی از جهان‌بینی دینی ایرانیان است. فرهنگ ما، ایثار و شهادت است. دو مفهومی که در پوسته دنیا نمی‌گنجد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
دیدار باشهید

این دنیا نه با مفهوم ایثار آشناست و نه با مفهوم شهادت. دنیا را باید با مفاهیم بازی و بازیچه و زینت و تفاخر و تکاثر و حرص و طمع به مخاطب آن شناساند و ایثار از مفاهیمی است که در ورای این دنیای فانی معنا می‌شود. شهادت نیز در کتاب دنیا، لغتی به کار نرفته و ناآشناست. آنکه شهادت می‌طلبد، دفتر دنیا را می‌بندد و اینچنین است که ما با فرهنگ ایثار و شهادت تا آخر و تا آنجا که بتوانیم، چشم انتظاری مادران شهدا را با عملیات تفحص پیکر‌های پاک شهدا جوابگو هستیم. این بار شهید علیرضا زیبرم پس از ۳۰ سال به آغوش مادر بازگشت.
شهید زیبرم، از شهدای تهرانی دفاع مقدس است که در سال ۶۷ به شهادت رسید، اما پس از ۳۰ سال مفقودالاثری پیکر مطهر او در عملیات اخیر تفحص کمیته جست‌و جوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح کشف شد.
شهید زیبرم متولد ۳۰ شهریور ماه ۱۳۴۶ و دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی بود. این شهید بزرگوار از طریق لشکر ۱۹ فجر شیراز عازم جبهه جنگ تحمیلی شد و سرانجام در آخرین ماه‌های جنگ در ۴ خرداد ماه سال ۶۷ در پاسگاه زید به شهادت رسید.
منبع: روزنامه جوان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین