وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

شیعه واقعی نسبت به امامت و ولایت بی‌تفاوت نیست

حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: ادامه حقیقت شیعه و شریعت نیاز به فداکاری و ایثار دارد یک شیعه واقعی با پیروی از حضرت زهرا(س) نمی‌تواند نسبت به دفاع از امامت و ولایت بی‌تفاوت باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی
حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدباقر علوی تهرانی» شامگاه یک شنبه (۳۰دی) در مراسم سوگواری ایام فاطمیه که در حسینیه الزهرا(س) برگزار شد، گفت: بر اساس دستور خداوند پیامبر(ص) پاداش رسالت خود را مودت اهل‌بیت(ع) معرفی کردند.

استاد حوزه علمیه درباره معنا و مفهوم مودت، عنوان کرد: در مودت انسان افزون بر محبت نسبت به اهل‌بیت(ع) باید از آنها اطاعت هم داشته باشد و این تکلیف از جانب خداوند یک واجب الهی است.

استاد حوزه علمیه درباره تفاوت مکتب شیعه با سایر مذاهب اسلامی، ابراز کرد: ریشه و مبنای مکتب شیعه بر اساس امامت و ولایت است، خداوند اراده کرده است که نور خود را از کانال امامت و ولایت به مردم برساند بر همین اساس بر مومنان واقعی واجب است که از امام اطاعت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی افزود: ادامه حقیقت شیعه و شریعت نیاز به فداکاری و ایثار دارد زیرا دشمنان همواره دنبال این هستند جبهه حق را نابود کنند بنابراین یک شیعه واقعی نمی‌تواند نسبت به این مساله بی‌تفاوت باشد و از فرمان الهی برای دفاع از امامت و ولایت سرباز زند.

وی با بیان اینکه زنده نگه داشتن ایام فاطمیه بسیار اهمیت دارد، عنوان کرد: در ایام فاطمیه که منجر به شهادت حضرت زهرا(س) شد ایشان از امیرمومنان امام علی(ع) صرفا به عنوان همسر دفاع نکردند بلکه به عنوان ولی خدا و امام از ایشان دفاع کردند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دشمنان ائمه معصومین(ع) به هر طریقی تلاش کردند که فضایل آنان را از ذهن مردم پاک کنند، گفت: یکی از این طرق جعل حدیث و ایجاد شبهه بین مردم بود.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی با استناد به روایتی از امام صادق(ع) اظهار کرد: حضرت زهرا(س) نور الهی است هر کس او را بشناسد شب قدر را درک خواهد کرد اما مردم عاجز از شناخت ایشان هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه پیامبران هنگام روبرویی با مشکلات و سختی‌ها با توسل به حضرت زهرا(س) آن را برطرف می‌کردند.
منبع: خبرگزاری شبستان
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین