تبیان، دستیار زندگی

جلیل صفربیگی با «دمعشقیات» می‌آید

جلیل صفربیگی ضمن اشاره به تازه‌ترین مجموعه شعر خود با عنوان «دمعشقیات» از برگزاری کارگاه تخصصی رباعی مجازی برای شاعران ایران و افغانستانی هم خبرداد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجموعه «دمعشقیات»

جلیل صفربیگی از شاعران کشورمان درباره تازه‌ترین مجموعه خود اظهار داشت: مجموعه «دمعشقیات» عنوان اثری است که بزودی از سوی انتشارات سیب سرخ منتشر خواهد شد.

وی در توضیح بیشتر ابراز داشت: این اثر شامل سه دفتر شعر است که عناوین آن عبارتند از: «داعشق»، «لنترانه» و «آلبرموا».

صفربیگی اضافه کرد: این اثر با ۱۶۰ رباعی که همه آنها برای نخستین بار منتشر می‌شود، با شمارگان ۷۰۰ نسخه وارد بازار نشر خواهد شد.

این شاعر در ادامه به انتشار آثار اعضای کارگاه تخصصی آموزش رباعی هم اشاره کرد و افزود: تولیدات اعضای این کارگاه طی سه کاه اول، با عنوان گزیده رباعیات بزودی چاپ خواهد شد،  این مجموعه شامل آثار اعضای کارگاه که شاعران ایرانی و افغانستانی هستند خواهد بود.

به گفته وی، جلد اول آثار برگزیده تحت عنوان «۴» در ۱۳۲ صفحه و شامل ۳۰۰ رباعی از ۸۰ شاعر در شمارگان هزار نسخه عرضه می‌شود. قرار است هر فصل یک جلد از این مجموعه منتشر شود.

صفر بیگی به برپایی جایزه ادبی شعر خلاق اشاره کرد و گفت: این جایزه ادبی ویژه اعضای این کارگاه مجازی خواهد بود و کتاب برگزیده رباعیات ده نفر برگزیده جایزه ادبی شعر خلاق ، جداگانه منتشر خواهد شد. جلدهای دوم تا چهارم این مجموعه در بهار، تابستان و پاییز۹۸ منتشر خواهد شد. 

منبع:فارس