سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

منفعت‌طلبی، دورکننده جامعه از تقوا و بندگی

مدرس حوزه علمیه قم با بیان این‌که نظام ارزش‌گذاری خداوند بر اساس و برمبنای تقواست، بر لزوم پرهیز از ملاک قرار دادن منفعت شخصی تأکید کرد و گفت: وقتی جامعه به سمت منفعت‌طلبی سوق پیدا کند در آن جامعه نباید به دنبال تقوا و بندگی بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت‌الاسلام سید نواب موسوی

حجت‌الاسلام سید نواب موسوی در همایش فرهیختگان فرهنگی نیروی انتظامی لرستان با طرح این سؤال که چگونه مردم را ارزش‌گذاری می‌کنیم و چه قدر در نگاه خدا ارزش داریم، ادامه داد: خداوند متعال در قرآن به ما دستور می‌دهد القاب را کنار بگذارید چراکه همه شما از یک پدر و مادر خلق شدید و این‌که شمارا طایفه طایفه قرار دادم برای این است که همدیگر را بشناسید. کرد و گفت: از نظر قرآن نظام ارزش‌گذاری خداوند بر اساس تقواست.

موسوی انتخاب‌های انسان را نشات گرفته از انگیزه‌های درونی دانست و یادآور شد: گاهی انتخاب‌ها بر اساس منفعت است این در حالی است که در نظام بندگی بین انسان و خدا کسی که فقط منفعت خود را در نظر بگیرد و به فکر دیگران نباشد عاقبت‌به‌خیر نخواهد شد.

مدرس حوزه علمیه قم با تأکید بر پرهیز از ملاک قرار دادن منفعت شخصی و عدم توجه به مردم، گفت: وقتی جامعه به سمت منفعت‌طلبی سوق پیدا کند در آن جامعه نباید به دنبال تقوا و بندگی بود. نگاه منفعت‌طلبانه و نگاه متعصبانه می‌تواند ارزش ثواب کار را کم کند.

موسوی با ذکر این مطلب که از تفکر متعصبانه و خودخواهانه فرهیختگی ایجاد نمی‌شود و جامعه ترقی پیدا نخواهد کرد، ادامه داد: برای این‌که جامعه دارای سیر صعودی باشد باید نگاه الهی داشت.حالت ایده‌آل جامعه آرمانی این است که جامعه بدون تعصب و با تعقل در سایه ولایت حرکت کند.

منبع: ایسنا

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین