سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

حضرت زهرا (س)؛ نامی که تنها در روضه‌ها شنیده می‌شود

مسئول امور بانوان حسینیه اعظم زنجان گفت: از شخصیتی چون حضرت زهرا (س) تنها در روضه‌ها شنیده می‌شود، در حالی‌ که بعد کاربردی این بانوی بزرگوار اسلام، مظلوم و گمنام مانده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حضرت زهرا
معصومه گوزلیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آنچه که در نگاه عموم جامعه از حضرت زهرا (س) وجود دارد، این است که ایشان را یک بانوی مظلوم و سیلی خورده از نامحرم نشان داده‌ است.حضرت زهرا (س) در معنای حقیقی خود یک بانوی مبارز، مدرس، مفسر قرآن و سیاستمدار در بعد اجتماعی بودند و در بعد فردی نقش بی‌بدیلی در خانه و خانواده داشتند، کتاب‌های بسیاری درباره ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) نوشته شده‌ است اما این ابعاد بسیار ناچیز در جامعه معرفی و عملیاتی شده‌ است.

گوزلیان یادآور شد: امروز نام حضرت زهرا (س) تنها در روضه‌ها شنیده می‌شود، این در حالی‌ ا ست که این بانوی بزرگوار اسلام اقدامات مهمی را در راه حفظ اسلام، نجات مردم از انحرافات، دفاع از ولایت، روشنگری جامعه و غیره داشتند که متاسفانه چنین ابعادی از ایشان ناگفته باقی مانده‌ است.

وی همچنین گفت:قرآن و عترت دو اصل مهم و ماندگار از حضرت رسول اکرم (ص) به امت اسلامی است که برای پرهیز از تفرقه همواره باید متوسل به این دو اصل باشند اما به راستی تاکنون تا چه اندازه توانسته‌ایم از قرآن و عترت بهره لازم را در زندگی خود داشته باشیم؟

گوزلیان خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) یک الگوی بی‌بدیل برای تمام بشریت به‌شمار می‌آیند که نباید به‌راحتی از کنارشان عبور کرد، بلکه باید ایستاد و به‌درستی ابعاد مختلف وجودی‌شان درک و در جامعه به نمایش گذاشت تا شاهد بالندگی و رشد حقیقی جامعه اسلامی باشیم.
منبع: ایسنا

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین