تبیان، دستیار زندگی

الگوگیری از حضرت زهرا (س) تنها مختص بانوان نیست

مدیر موسسه عالی نورالزهرا (س) زنجان گفت: از حضرت زهرا (س) که منادی حقیقی دین‌داری و مدافع ولایت بودند، تنها پیام عفاف و حجاب را مخابره کردند که آن نیز هرگز به درستی به مردم مخابره نشده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حضرت زهرا

زهرا علمی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از ابعاد مهم و ارزشمند شخصیتی حضرت زهرا (س) است که ایشان در مقطعی که ولایت از حضرت علی (ع) غصب شده بود، برای روشنگری جامعه، در عرصه حضور پررنگی داشتند. این بانوی بزرگوار اسلام به بشریت این پیغام را رساندند که هر جایی حق مظلومی پایمال می‌شود نباید سکوت کرد، بلکه باید با فریاد رسا به گوش جهان رساند. در دنیای کنونی که برده‌داری آشکار توسط آمریکا و صهیونیست در حال اجرا است، نباید ملت‌ها در برابر این اعمال سکوت کنند.

علمی‌فرد خاطرنشان کرد: الگوگیری از حضرت زهرا (س) تنها اختصاص به بانوان ندارد، بلکه مردان نیز باید پیرو درس‌های داده شده ایشان باشند؛ چراکه هر اندازه مردم در جامعه نسبت به احیای مکارم دینی واقف باشند، کمتر دچار آسیب خواهند شد. در جامعه همواره حضرت زهرا (س) را بیشتر در بعد عفاف و حجاب معرفی کرده‌اند اما شخصیتی که ایشان درباره حضور در عرصه‌های مختلف داشتند بعد عفاف و حجاب یک حاشیه در متن به‌شمار می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: انسان اگر خواهان رسیدن به یک جایگاه باشد باید نخست درک درستی از موقعیت خود داشته باشد، حضرت زهرا (س) به عنوان دخت نبی‌اکرم (ص) و همسر حضرت علی (ع) و مادر حسنین (ع) با درک درست از موقعیت خودشان، جان‌شان را برای حفظ اسلام فدا کردند اما تنها از این بانوی بزرگوار اسلام پیام عفاف و حجاب را مخابره کردند که آن نیز هرگز به درستی ارائه نشده‌ است.

منبع: ایسنا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.