سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

داستان‌هایی خواندنی با نثری پاکیزه

دومین مجموعه داستان آرش صادقی بیگی، برنده کتاب سال جمهوری اسلامی با نام «قنادی ادوارد» منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 
«قنادى ادوارد»

«قنادى ادوارد» دومین مجموعه داستان آرش صادق‌بیگى است كه به تازگى به كتابفروشى‌ها رسیده. این کتاب شامل شش داستان كوتاه است كه در تمامی‌شان، با نگاه سرخوشِ نویسنده به پدیده مرگ مواجهیم. داستان‌هایی خواندنی كه پلات‌شان را با وسواس قصه‌گویی و نثرى پاكیزه روایت می‌کنند. از این نویسنده مجموعه داستان «بازار خوبان» در سال ١٣٩٤ منتشر شد كه جایزه ادبى جلال‌آل‌احمد و كتاب سال جمهورى اسلامى ایران را از آن خود کرد. جوایز متعدد صادق‌بیگی در حوزه داستان كوتاه او را میان هم‌نسلان خودش شاخص کرده. سردبیری سابق ماهنامه همشهرى داستان و سردبیری فصلنامه ادبى سان از فعالیت‌های مطبوعاتی سال‌های اخیر او بوده و هست.

«پاسخ چشم» «دویدن در خواب» «صد مثلث» «شاخه‌هاى روشن» «قنادى ادوارد» و «كبابى سردست» عناوین داستان‌های این مجموعه‌اند. خود داستان قنادی ادوارد قصه‌ی چند مرد بالرین است كه سال‌ها از دوران روی صحنه بودن‌شان می‌گذرد و حالا خاطره‌اى دور را در گذشته‌ می‌جورند. این مجموعه داستان را نشر مركز در ۱۰۴ صفحه منتشر و روانه بازار كتاب كرده است.

بخشی از داستان قنادی ادوارد: «انگشت‌هاش را گذاشت روی کلید‌های سوراخ، قَمیش را گرفت به دو دندان جلو، عضلات بالای لبش را انداخت پایین و دمید. اول تک‌ضرب و منقطع بعد به ریتم؛ زیبای خفته چایکوفسکی را زد. طنین بم ساز پخش شد توی پشت‌بام. مثل قوی سفیدی که با پرهای فراخ، بالای سرشان بال بزند و وسعت صدا را ببرد تا خود آسمان. صدا سقف آسمان را باز کرد و باران کجی به پایین کوبید. بام برق می‌‌زد زیر نور مهتاب. آواک پیر را دید که ایستاده خیره شده به خرپشته. یکی‌یکی بالرین‌ها، رقص‌کنان داشتند از ضد نور چارچوب می‌آمدند بالا. همه با حرکات کوچک، با بت‌مان‌تان‌دو های ریز، جمع شدند دور آواک.»

«قنادى ادوارد» نوشته آرش صادقی در 104 صفحه به قیمت 17500 تومان در نشر مرکز منتشر شده است. 

منبع: ایبنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین