سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان

از شرکت های دانش بنیان، روند پیشرفت آماده سازی و استقرار استارت آپ ها در کارخانه نوآوری آزادی، علت بازدید سرزده شهردار تهران، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهردار منطقه 5 از این مرکز بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حناچی
پیروز حناچی شهردار تهران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رجبعلی خسرو آبادی شهردار منطقه 5 و جمعی از مدیران، از کارخانه نوآوری آزادی و سوله های فعال این مرکز به منظور روند پیشرفت آماده سازی فضای کارخانه صنعتی متروکه آما، که به زودی بزرگترین مرکز استارت آپی در تهران می شود، بازدید کردند.

براساس این خبر حناچی از حمایت شهرداری تهران از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های نو پا خبر داد و با تاکید بر نقش شرکت های شتاب دهنده در این گونه فضاهای متروکه صنعتی گفت : یکی از اتفاقاتی که در همه شهرهای بزرگ می افتد، این است که مجموعه های صنعتی به دلیل مسائل زیست محیطی و اقتصادی از شهر خارج شده و این قبیل کارخانه ها بلا استفاده مانده است . بهسازی این گونه فضاها یکی از سخت ترین کارهاست و با حضور استارت آپ ها در این مراکز، تهدیدها به فرصت تبدیل می شود و این کاری است که در شهر های پیشرفته دنیا اتفاق افتاده و با تبدیل کارکرد فضای متروکه صنعتی به فضاهای زنده اقتصادی یا فرهنگی، این مراکز را مناسب حضور شرکت های دانش بنیان می کند .

وی در بازدید از فضای فعالیت گروه های استارت آپی ، بهسازی و توسعه فضای کارخانه را مناسب دانسته و از این که نخبگان و صاحبان ایده در این مکان جمع شده و به فعالیت می پردازند، ابراز خرسندی کرد و افزود : شهرداری تهران از فعالیت و حضور صاحبان ایده در جای جای شهر حمایت می کند.

عظیمیان مدیر کارخانه نوآوری آزادی نیز اعلام کرد 10 سوله در این کارخانه وجود دارد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های سلامت، رسانه ای، مالی، هوش مصنوعی، تجهیزان پزشکی، گردشگری و معماری ، زندگی شهری و ... در حال فعالیت بوده و با ایجاد فضای کاری اشتراکی برای استارت آپ ها ، زمینه حضور نخبگان و صاحبان ایده در این مرکز فراهم شده است.
منبع: روابط عمومی شهرداری تهران
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین