تبیان، دستیار زندگی

مجتهدزاده: همسران شهدا مردانه‌ترین میدان‌ها را فتح کردند

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: زنان شهدا مردانه‌ترین میدان‌ها را فتح کردند. زنان اوج احساس، لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درآمیختند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشست «سرو قامتان صبور»

اولین نشست «سرو قامتان صبور» ویژه همسران شهدا به مناسبت 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد. این نشست با هدف تجلیل از مقام همسران شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم، نظم و امنیت کشور با حضور همسران شهدا و به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و نیروی انتظامی برپا شد. این نشست صبح امروز 25 دی ماه 1397 در سالن فجر ناجا برگزار شد. در این نشست همچنین از 70 همسر شهید تجلیل شد.

مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس ضمن خیر مقدم اظهار داشت: شیرزنانِ انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوّم، «زنِ نه شرقی، نه غربی» است. زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می‌توان زن بود، عفیف، محجّبه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود.

وی افزود: می‌توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز، سنگرسازی‌های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد. زنان شهدا مردانه‌ترین میدان‌ها را فتح کردند. زنان اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت درآمیختند و در نبود همسران خلا‌های ناشی از نبود آن‌ها را صبورانه پذیرفتند و پشت سر همسرانشان ایستاده و چهره جدیدی از زن را به جهانیان نشان دادند.
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه زنان ایرانی در طول هشت سال دفاع مقدس سرود جنگ و مجاهدت را در خانواده‌های خود سرودند، گفت: این زنان موجبات ترغیب مردانشان را به جنگ فراهم ساختند تا شهدا با جانفشانی و مجاهدت از تمامیت ارضی کشور در مقابل دشمن متجاوز دفاع کنند. با مطالعه فرمایشات مقام معظم رهبری متوجه می‌شویم که کلید واژه تمدن نوین اسلامی در کلام ایشان بارها تکرار شده است و نشانگر اهمیت موضوع است.

وی افزود: زنان شهدا و ایثارگران همانطور که به شایستگی مسئولیت زندگی را در نبود همسر ایفا کردند، لازم است که متناسب با چشم اندازی که مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن نوین اسلامی ترسیم کرده‌اند، سهمشان را به جامعه‌ای که دشمنان سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی برای تضعیف آن کرده‌اند ادا کنند. چون هر کدام از افراد تاثیرگزار در جامعه مانند قطعه پازلی است که اگر نقش خود را به درستی ایفا کند، می‌تواند در محقق کردن تمدن نوین اسلامی و زمینه ساز بودن حکومت عدل جهانی حضرت مهدی (عج) مؤثر باشد.

سردار محمد زارعی معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی نیز در این نشست گفت: اگر وصیت نامه شهدا را تجزیه و تحلیل و مطالعه کنیم در می‌یابیم که همه آن‌ها دربردارنده چند محور اساسی است که در همه شهدا مشترک بوده است. توصیه به رعایت حجاب و حمایت از ولایت و پیروی از این خط ارزشمند از جمله محورهای مشترک در وصیت نامه شهدا است. در دوران هشت سال دفاع مقدس ملت ما مشکل حجاب و ولایت را نداشت و تأکید شهدا بر این دو اصل نشان دهنده افق وسیع و جهان شمول شهدا است.

وی افزود: رسالت همسران شهدا یک رسالت زینبی است، پس لازم است در هر محفلی خواسته شهدا تبیین و تبلیغ شود و بهترین سند را عمل کردن به وصیت نامه شهدا قرار دهیم. دشمنان از ابتدای انقلاب سنگ اندازی کرده و با دسیسه می‌خواستند مانع تحقق آن شوند که موفق نبودند و در دفاع مقدس مقابله رو در رو را در پیش گرفتند که نظام مقدس جمهوری اسلامی در این مقطع زمانی نیز از  دسیسه‌ها و مقابله‌های دشمن بیرون آمدند. بنابراین امروزه دشمنان درصددند با تفرقه افکنی و ایجاد روحیه ناامیدی در جامعه به هدف خود برسند.  با این حال با رهبری هوشمندانه امام خامنه‌ای با همدلی مردم، پروژه نا امیدسازی دشمن را با شکست روبرو خواهد کرد.

منبع: تسنیم