سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

کشیش زن مسیحی: زینب(س) نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد

کشیش زن مسیحی حضرت زینب(س) را نماد ایستادگی در برابر ظلم معرفی می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کشیش زن مسیحی
تاریخ بشریت افرادی را به خود دیده است که نه‌تنها در زمان خود بلکه در تمام زمان‌ها و مکان‌ها انقلابی را در رفتارها و اندیشه‌های مردم به‌سوی ارزش‌های انسانی و معارف وحیانی ایجاد کرده‌اند؛ این افراد با دارا بودن ویژگی‌های برتر انسانی، توانستند در تمام ابعاد وجودی به‌گونه‌ای رشد یابند که برترین انسان‌ها در حسرت آن به‌سر می‌برند. حضرت زینب(س) نمونه‌ای از این افراد برجسته دوران است. اگر قصد داشته باشیم شخصیت ایشان را سوای از منظر دینی، از زاویه نگاه یک زن موفق تاریخ مورد ارزیابی قرار دهیم، باز می‌بینیم از نمونه‌های موفق و انگشت‌شمار تاریخ محسوب می‌شوند.

صبر، شجاعت، ظلم‌ستیزی، برجستگی‌های علمی همراه با فصاحت کلامی و نیز تقید به ارزش‌های اخلاقی و عبادی از این بانوی بزرگوار اسلام چهره‌ای ساخت که نه‌تنها مورد توجه مسلمانان بلکه مورد توجه تمام آزادگان و حق‌طلبان عالم قرار گرفت.

در این راستا اخیراً بانی ایونز هیل، روحانی زن مسیحی در وصف مقاومت حضرت زینب(س) به سخنان جالب توجهی اشاره کرده است. وی در بخشی از صحبت‌های خود می‌گوید: «این جابه‌جایی از شهری به شهر دیگر راهی شد برای اینکه زینب(س) در برابر ظلم و ستم مقاومت کند و زینب نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد».

منبع:
باشگاه خبرنگاران پویا
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین