سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

نگهداری و تمیز کردن کفش های زمستانی

معمولاً کفش‌ها در فصل زمستان بیشتر آسیب می‌بینند چون در معرض برف و باران قرار می‌گیرند. کفش‌های چرمی، پشمی و جیر نیاز به مراقبت بیشتری نیاز دارند و باید از برف و باران و نمک و گرد و خاک حفظ شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کفش زمستانی

قبل از این که کفش‌هایتان دورانداختنی شوند این روش‌های مؤثر که قبلاً هم با موفقیت تست شدن را برای تمیز نگهداری آن‌ها امتحان کنید.

تمیز کردن کفش‌های چرم

پوشیدن کفش‌های گران قیمت چرم در روزهای بارانی و برفی جرات می‌خواهد. اما اگر روش‌های تمیز کردن آن را بلد باشید با خیال راحت‌تر آن‌ها را می‌پوشید.

تمیز کردن نمک و خاک: یک بطری آب پاش را نصف نصف از آب و سرکه و چند قطره روغن درخت چای پر کنید. مستقیم به کفش بزنید، با دستمال تمیز پاک و خشک کنید.

تمیز کردن بوت های مرطوب: اگر کفش‌ها خیس شده باشند مقداری روغن زیتون روی کفش بمالید تا موقع خشک شدن حالت نرم خودش را از دست ندهد.

تمیز کردن و برق انداختن: سرکه سفید و روغن بزرگ و چند قطره روغن درخت چای را با هم ترکیب کنید. بعد از ۱۵ دقیقه به شکل دایره‌ای ماساژ بدهید تا اضافی مواد کاملاً پاک شود. در صورت لزوم دوباره این کار را تکرار کنید. تا زمانی که کفش دیگر روغن را به خودش جذب نکند.

تمیز کردن کفش‌های جیر

کثیف شدن و خیس شدن کفش‌های جیر برای ما یک فاجعه است. برای تمیز کردن آن از روش‌های زیر استفاده کنید و حتماً برسی که استفاده می‌کنید باید کاملاً نرم باشد تا به کفش‌ها هیچ آسیبی نرساند.

تمیز کردن نمک و خاک: با یک برس نرم تا جایی که می‌توانید خاک‌ها را پاک کنید و بعد مایعی که از ترکیب ۵۰/۵۰ سرکه سفید و آب درست شده استفاده کنید. کمی از مایع را روی برس بریزید و به کفش بمالید تا گردوخاک‌ها کاملاً از بین بروند.

تمیز کردن بوت های مرطوب: یک عدد حوله تمیز بردارید و به حالت ضربه روی کفش بزنید تا رطوبت کشیده شود. بوت ها بعد از خشک شدن کمی سفت می‌شوند پس با برس روی کفش بکشید تا از حالت سفتی در بیاید.

چکمه‌های لاستیکی

این مدل کفش‌ها معمولاً در فصل بهار و پاییز هم استفاده می‌شوند. پس باید کمی در مراقبت کردن از آن‌ها دقت کنید.

تمیز کردن نمک و خاک: این مدل کفش‌ها دیر آسیب می‌بینند و راحت تمیز می‌شوند. با آب و صابون هم راحت می‌شود این کفش‌ها را تمیز کرد اما محلول آب و سرکه سفید بهتر است. کمی محلول روی کفش بریزید و با دستمال خشک کنید.

جلوگیری از خط افتادن روی بوت ها: بوت ها را زیر آفتاب یا کنار سیستم گرمایشی قرار ندهید.

از بین بردن سائیدگی: سائیدگی‌ها به راحتی با آب و صابون از بین نمی‌روند. اما مشکل با پاک کن به راحتی حل می‌شود. روی سائیدگی‌ها با پاک کن بمالید و با دستمال تمیز کنید.منبع: بدونیم
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین