سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

در گفتگو با تبیان؛

حجت‌الاسلام عرب از عرفان های نوظهور می گوید

بخش اخلاق و عرفان اسلامی وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، در گفتگو با حجت‌الاسلام عرب، از رواج مواد مخدر و روان گردان در میان عرفان های نوظهور در سطح جامعه پرده برداری کرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هومن بهلولی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
عرفان های نوظهور
 به گزارش روابط عمومی، در برخی منابع یوگایی که توسط مربیان یوگا نوشته شده، به استفاده از برخی مواد مخدر برای دستیابی به تجربه حالت عرفانی بالا تصریح می‌شود تا سالک زودتر و قبل‌تر از مواجهه با آخرین مرحله بتواند با مصرف مواد، این تجربه‌ها را برای خود بازسازی کند.
به همین منظور حجت‌الاسلام عرب در گفتگو با تبیان عنوان داشته است: «استفاده از مواد مخدر برای دستیابی به یکسری از حالات عرفانی یا تجربه‌های معنوی سابقه تاریخی به طول عمر بشر دارد. وقتی اسم مواد مخدر را می‌آوریم اولین چیزی که به ذهن متبادر می‌شود مواد مخدر صنعتی است، اما مواد مخدر با پایه‌های گیاهی پیش‌تر از مواد مخدر صنعتی تولید می‌شده؛ پس وقتی می‌گویم مصرف مواد مخدر برای دستیابی به تجربه‌های معنوی سابقه طولانی دارد، لزوماً مواد مخدر صنعتی مدنظر نیست.
به‌عنوان مثال در قبایل سرخ‌پوستان، رئیس قبیله موادی مصرف می‌کند تا ارتباط با خدایان را تسهیل کرده و بتواند پیام‌هایی را برای جنگ و یا صلح دریافت کند. »
شایان ذکر است، گفتگوی جذاب و خواندی تبیان با حجت‌الاسلام عرب، در بخش اخلاق و عرفان اسلامی وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در دسترس علاقمندان می باشد.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین