تبیان، دستیار زندگی

با این ترفندها همیشه کمد مرتبی داشته باشید

امروزه با فضاهای اندکی که در منزل وجود دارد هر وسیله ای باید سر جای خودش باشد. مرتب کردن کمد و نظم دادن به وسایل و لباس ها هم یکی از ان کارهایی است که باید با دقت و مهارت انجام شود. در این مطلب نکاتی را برای مرتب کردن کمد های تان آورده ایم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
زیور آلات،روسری، جالباسی، کمربند، زیبایی، فوت و فن، نکات خانه داری

زیورآلات:

گردنبند ها را در جعبه های خودشان بگذارید تا در هم گره نخورند. می توانید از جعبه عینک یا مسواک هم برای نگه‌داشتن آن ها استفاده کنید. گوشواره ها را به هم جفت کنید و هر کدام را در یک جعبه کوچک یا در جعبه لنز بگذارید. خیلی راحت می توانید با استفاده از مقوا برای زیورآلات تان جای نگهداری درست کنید. می توانید زیورآلاتی که با لباس خاصی استفاده می کنید را در یک کیسه بگذارید و به لباس سنجاق کنید.

روسری:

روسری ها را طوری تا کنید که کمترین خط تا را داشته باشند. می توانید چندتا از آن ها را روی یک چوب لباسی آویزان کنید. دقت کنید روسری ها را جایی نگذارید که امکان نخ کش شدن داشته باشند.

 

کمربند:

کمربندها را به چوب لباسی آویزان نکنید چون تا می خورند. آن ها را لوله کنید و هرکدام را در یک کیسه کوچک بگذارید. می توانید از یک کیف کهنه هم برای گذاشتن کمربندها استفاده کنید.

لباس ها:

لباس هایی که روی آن ها خط تا نمی افتد را می توانید تا کنید و روی قفسه بگذارید. بین لباس ها یک لایه دستمال حوله ای بگذارید تا کثیفی یک لباس به دیگری سرایت نکند. دقت کنید لباس های سبک تر را بالا بگذارید تا لباس های زیری کمتر چروک بخورند.
لباس های بلند را می توانید روی شلوارها به چوب لباسی آویزان کنید. آن ها را می توانید چندبار روی هم تا کنید تا جای کمتری بگیرند. می توانید چند تا لباس را با هم به یک چوب لباسی آویزان کنید.
به خاطر سنگینی شلوارهای جین، بهتر است آن ها را نزدیک ابتدا و انتهای میله کمد آویزان کنید. شلوار را کاملا باز کنید، از کمر یک تا بزنید تا ۲ پاچه صاف و بدون چروک روی هم قرار بگیرند. می توانید به همین شکل آن ها را روی چوب لباسی آویزان کنید یا لوله کنید و در کشو بگذارید. لوله کردن باعث می شود روی شلوار شما خط تا نیفتد.
لباس های نازک و ظریف خواب و لباس های زیر همیشه لابه لای لباس های بزرگ گم می شوند. بنابر این بهتر است برای آن ها یک کشوی جداگانه درنظر بگیرید. چون بیشتر از هر لباس دیگری به آن ها نیاز دارید بهتر است کشوی دم دست تری را به آن ها اختصاص دهید.
منبع: چاره چی 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.