تبیان، دستیار زندگی
پله، اسطوره برزیل، پیرلوییجی كولینا قاضی سرشناس ایتالیایی و مایكل شوماخر قهرمان بی‌رقیب اتومبیل رانی شب پیش قرعه كشی مرحله‌ی مقدماتی در مناطق اروپا، آسیا، اقیانوسیه، كونكاكاف و آفریقا را انجام دادند. زمان بیشتری معطوف قرعه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قرعه كشی مقدماتی جام جهانی 2006 در اروپا

پله، اسطوره برزیل، پیرلوییجی كولینا قاضی سرشناس ایتالیایی و مایكل شوماخر قهرمان بی‌رقیب اتومبیل رانی شب پیش قرعه كشی مرحله‌ی مقدماتی در مناطق اروپا، آسیا، اقیانوسیه، كونكاكاف و آفریقا را انجام دادند.

زمان بیشتری معطوف قرعه‌كشی قاره‌ی اروپا شد. این قرعه‌كشی نشان داد قدرت تیم‌ها بسیار به هم نزدیك شده است و در قاره‌ی اروپا باید تمام گروه‌ها را گروه مرگ دانست. انگلستان در یك گروه كاملا بریتانیایی در كنار ولز و ایرلند شمالی قرار گرفته است، یعنی همان موضوع كه اریكسون و دستیارانش از آن بیم داشتند. ایتالیا باید اسكاتلند، نروژ و اسلونی را پشت سر بگذارد تا به جام جهانی برسد و در گروه یك هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. جمهوری چك، هلند، رومانی و فنلاند در دشوارترین مسیر صعود در قاره‌ی سبز كنار هم قرار گرفته‌اند. نكته جالب این كه چك و هلند در مرحله‌ی نهایی جام ملت‌های اروپا نیز كنار هم هستند.

گروه 1: جمهوری چك، هلند، رومانی، فنلاند، مقدونیه، ارمنستان، اندورا

گروه 2: تركیه، دانمارك، یونان، اوكراین، گرجستان، آلبانی، قزاقستان

گروه 3: پرتغال، روسیه، اسلواكی، لتونی، استونی، لیختن اشتاین، لوگزامبورگ

گروه 4: فرانسه، جمهوری ایرلند، سوییس، اسراییل، قبرس، جزایر فارو

گروه 5: ایتالیا، اسلواكی، اسكاتلند، نروژ، بلاروس، مولداوی

گروه 6: انگلستان، لهستان، اتریش، ولز، ایرلند شمالی، آذربایجان

گروه 7: اسپانیا، بلژیك، صرب و مونته‌نگرو، لیتوانی، سن ماریو

گروه 8: سوئد، كرواسی، بلژیك، ایسلند، مجارستان، مالت