سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

عربستان، مسلمانان روهینگیا را به زنجیر کشید

انتشار یک فیلم ویدیویی در شبکه های ارتباط اجتماعی نشان می دهد که مقامات سعودی در حق مسلمانان روهینگیا مرتکب نقض حقوق بشر شدند و آنها بدون تفهیم اتهام به مدت پنج تا شش سال بازداشت کردند و حال با دستبد آنها به کشور ثالث منتقل می کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 مسلمانان روهینگیا
یک فیلم ویدیویی از نقض حقوق بشر به دست مقامات سعودی پرده برمی دارد، چرا که به عمد پناهندگان مسلمان را که از کشورهای خود برای نجات از کشتار دولتمردانشان گریختند، اخراج می کند.

یک پناهنده روهینگیایی توانسته است یک فیلم ویدیویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کند که در آن یک گروه های مسلمانان روهینگیا را نشان می دهد که به عربستان پناه آورند و آنها را داخل یک بازداشتگاه بسته اند تا برای اخراجشان آماده شوند.

این فیلم ویدیویی ادامه عملیات اخراج صدها پناهنده روهینگیایی مسلمان از عربستان به بنگلادش را نشان می دهد که مقامات سعودی دستان آنها را با دستبند بسته اند.

پایگاه انگلیسی «میدل ایست» که این فیلم را منتشر کرده است، گزارش داد: مقامات سعودی به اخراج دهها روهینگیایی که به طور نامحدود در عربستان بازداشت شدند، به بنگلادش می فرستد تا در آنجا پناهنده شوند.

در این گزارش آمده است که برخی از پناهندگان مسلمان روهینگیایی نزدیک به پنج یا شش سال در بازداشت عربستان بودند و در بازداشتگاه الشمیسی در جده برای اخراج آماده می شوند.

این فیلم ویدیویی  یک روهینگیایی را نشان می دهد که به طور پنهانی درحال فیلمبرداری است و ودهها روهینگیایی در انتظار انتقال به بازداشتگاه هستند.

این فرد در این فیلم می گوید که "پنج یا شش گذشته در اینجا بوده است و درحال حاضر به بنگلادش فرستاده می شود".

وی می گوید که "در نیمه شب و ساعت 12 ظهر به سلولهای ما آمدند و به ما اعلام کردند که چمدان هایمان را آماده کنیم و برای رفتن به بنگلادش آماده شویم. درحال حاضر دستان را با دستبند بسته اند و ما را به کشوری منتقل می کند که کشور ما نیست، ما روهینگیایی هستیم نه بنگلادشی."
براساس گزارش این پایگاه انگلیسی، تعدادی از این افراد پس از سال 2011 با گذرنامه های جعلی برای فرار از ظلم و ستم مقامات میانماری و برای فراهم کردن منبع ارتزاق به عربستان آمدند، اما در سلسله حملاتی که ضد کارگران انجام شد، آنها بازداشت شدند.

در این گزارش آمده است که صدها مرد، زن و کودک روهینگیایی به طور نامحدود و بدون تفهیم اتهام در بازداشت به سر بردند.
منبع: خبرگزاری شبستان
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x