تبیان، دستیار زندگی

خدمت به شهدا توفیق بسیار بزرگی است

امام جمعه موقت تهران گفت: خادمان بهشت زهرا(س) با خدمت به شهدا که آینه جلال و جمال خدا هستند توفیق بسیار بزرگی به دست آوردند بنابراین قدر این فرصت را بدانند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیت‌الله صدیقی در دیدار سازمان بهشت‌زهرا

آیت‌الله «کاظم صدیقی» روز یک‌شنبه (16دی) از سازمان بهشت‌زهرا(س) در تهران بازدید کرده و پس از زیارت قبور شهدای گرانقدر در این محل با حضور در جمع معاونان و مدیران این سازمان به ایراد سخنرانی پرداخته و گفت: بین انسان‌ها بد، خوب، خوب‌تر و خوب‌ترین وجود دارد، هر کس باید تلاش کند که در نماز و اعمال و رفتار خود بهترین باشد.

 امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان در هر جایگاهی اعم از مادر، پدر، همسر یا شغل خود باید بهترین‌ها باشد، خطاب به مدیران و معاونان سازمان بهشت زهرا(س)، عنوان کرد: خداوند برای شما فضایی به وجود آورده است که باید تلاش کنید با مصیبت‌زندگان اخلاق خوش و سعه صدر داشته باشید زیرا آنان داغدیده هستند و شاید به علت از کف دادن صبر و تحمل گاهی رعایت آداب را نکنند  و در اثر پریشانی تعادل روحی نداشته باشند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه شما با یک قشر طرف نیستید، اظهار کرد: از همه اقشار فقر و غنی، دوستدار نظام و ضد آن و غیره به بهشت زهرا(س) می‌آیند بنابراین شما تلاش کنید که برای نظام زینت باشید تا مصیبت‌زندگان مشاهده کنند که شما با آنان تعامل و برخورد نیک دارید، با چنین رفتار صمیمی و مملو از خدمتگزاری آنان مقداری احساس آرامش کرده و فضا را الهی خواهند دید.

تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه در ورودی بهشت زهرا(س) نوشته شده ورود به جهنم ممنوع، ابراز کرد: در این فضا شما بندگان خوب خدا را به عالم آخرت بدرقه می‌کنید، این امر برای دنیای شما افتخار و برای آخرت شما ذخیره است.
آیت‌الله صدیقی در دیدار سازمان بهشت‌زهرا

امام جمعه موقت تهران افزود: شما خادمان بهشت زهرا(س) هم به زندگان و به سفرکردگان خدمت می‌کنید، خداوند به شما توفیق داده که در کنار اولیاء الهی یعنی شهدا که آینه جلال و جمال خدا هستند به خدمت مشغول باشید و این توفیق بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: شهدا بندگان صالح خدا و در عرش الهی زنده هستند و نزد خدا روزی می‌خورند همه رفت و آمدها به بهشت‌زهرا(س) تحت اشراف آنها است.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه به دست آوردن دل مصیبت‌زندگان هنر بزرگی است، گفت: در روایت آمده است که روز قیامت هیچ کس سایبانی ندارد مگر کسانی که غم را از دل دیگران کم کردند و سبب آرامش دل‌ها شدند، زمان تکرار نمی‌شود بنابراین فرصت خدمت را از دست ندهید.
آیت‌الله صدیقی در دیدار سازمان بهشت‌زهرا
تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بیان داشت: حضور در کنار ساکنان بقا را وسیله قرب خود به خداوند قرار دهید و با خدمت به شهدا که چشمه رحمت و کرم الهی و کانون آبرو هستند سعی کنید دیگران را هم به شهدا وصل کنید.

منبع: خبرگزاری شبستان


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.