تبیان، دستیار زندگی

پاکستان در صدر بیشترین تعداد عمره‌گزار

وزارت حج و عمره عربستان در گزارش آماری آخرین وضعیت ورود و خروج عمره‌گزاران به سرزمین وحی را تشریح کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حج

وزارت حج و عمره عربستان خاطر نشان کرده است تا بیست و هفتم ماه ربیع  الثانی، تعداد زائرانی که وارد عربستان شده‌اند تا مناسک عمره را به جا ‌آورند به  دو میلیون و 183 هزار و 31 نفر رسیده است.

این وزارتخانه آورده است تعداد روادیدی که تا بیست و هفتم ماه ربیع الثانی برای موسم عمره صادر شده است به دو میلیون و 555 هزار و 201 روادید افزایش یافته است.

تعداد کسانی که پس از ادای مناسک عمره تا همین تاریخ، عربستان را ترک کرده و به کشورهای خود بازگشته‌اند به یک میلیون و 774 هزار و 420 نفر رسیده است.

در حال حاضر عمره‌گزارانی که در عربستان به سر می‌برند، 408 هزار و 611 نفر است که از این تعداد، 286 هزار و 568 نفر در مکه مکرمه و 122 هزار و 43 نفر در مدینه منوره به سر می‌برند.

بیشترین تعداد عمره‌گزاران بر اساس گزارش آماری وزارت حج و عمره عربستان مربوط به کشورهای پاکستان با بیش از 600 هزار نفر، اندونزی با بیش از 394 هزار نفر و هند با بیش از 281 هزار نفر  است و کشورهای مالزی، عراق، الجزایر، مصر، ترکیه، امارات و بنگلادش در رده‌های بعدی بیشترین تعداد عمره گزار قرار داشته‌ اند.

بر  اساس این گزارش، همچنان سفر هوایی بیشترین تعداد عمره‌گزاران را به خود اختصاص داده به طوری که یک میلیون و 991 هزار و 448 نفر از طریق هوایی، هفت هزار و سه نفر از طریق دریا و 184 هزار و 580 نفر از طریق زمینی وارد سرزمین وحی شده‌اند.

این در حالی است که دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج کشورهای مختلف با مقامات حج سعودی برای بررسی مسائل حجاج این کشورها در موسم حج آ‌ینده همچنان ادامه دارد و طی روزهای اخیر مسئولان حج فیلیپین، تاجیکستان و کویت با محمد صالح بنتن وزیر حج و عمره عربستان و دیگر مقامات حج این کشور دیدار کردند که طی آن مسائل مربوط به حجاجشان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری شبستان

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.