تبیان، دستیار زندگی

جوان مددجوی البرزی کارآفرین شد

یک جوان ۱۹ ساله با راه‌اندازی کارگاه جوراب‌بافی برای پنج نفر در استان البرز کارآفرینی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کارآفرین

به گزارش کمیته امداد البرز، این مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: ۲۵ سال پیش پدرم در یک سانحه رانندگی صدمه دید و به‌دلیل مشکل اعصاب و روان توان اداره زندگی را از دست داد.
وی افزود: مادرم از زمانی که من ۹ ساله بودم عهده‌دار امور خانواده شد، همزمان با توصیه یکی از نزدیکان با مراجعه به کمیته امداد تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتیم و حدود ۱۰ سال است که از خدمات این نهاد بهره‌مند هستیم.
وی با بیان اینکه مادرش به دلیل وضعیت حاد پدر نمی‌توانست خارج از خانه کار کند افزود: معیشت خانواده ما با کمک امداد و خیران تأمین می‌شد و من در دوران تحصیل با حمایت حامیان طرح محسنین و کمک امداد درس خواندم و دیپلم گرفتم.
این جوان کارآفرین البرزی ادامه داد: پس از دیپلم در یک تولیدی جوراب به‌ صورت رایگان مشغول به کار شدم تا کار را یاد بگیرم، سپس مدتی در یک تولیدی دیگر کارکردم تا با دریافت حقوق ماهانه کمک‌ خرج خانواده باشم.
این مددجوی کمیته امداد اظهار کرد: با توجه به تجربه‌ای که در تولیدی جوراب کسب کرده بودم تصمیم گرفتم مستقل شوم و برای خودم کارکنم بنابراین با مراجعه به کمیته امداد و راهنمایی شغلی مشاوران این نهاد ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال دریافت کردم.
وی بیان کرد: ۹۰ میلیون ریال از آن مبلغ را بابت ودیعه مکانی برای کارگاه دادم با ۱۳۰ میلیون ریال دستگاه‌های موردنیاز را خریداری و با ۸۰ میلیون ریال دیگر نخ تهیه کردم و به لطف خدا تولیدی جوراب با پنج راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به اینکه طی این مدت توانسته با سود حاصل از کار مبلغ ودیعه کارگاه را افزایش دهد و کمک‌خرج خانواده نیز باشد، بیان کرد: آرزو دارم کارگاه را گسترش دهم و محصولاتم را به خارج از کشور صادر کنم.

منبع: خبرگزاری قرآن 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.