تبیان، دستیار زندگی

نیروی زمینی ارتش در وزنه برداری باشگاههای غرب آسیا سوم شد

تیم نیروی زمینی ارتش در نخستین دوره مسابقات وزنه برداری باشگاههای غرب آسیا در هر دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در جایگاه سوم قرار گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
وزنه برداری
نخستین دوره مسابقات وزنه برداری باشگاههای غرب آسیا در سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزبانی منامه پایتخت بحرین برگزار شد.
باشگاه نیروی زمینی ارتش به نمایندگی از کشورمان با چهار وزنه بردار با سرمربیگری داود عباسی در رده سنی جوانان و بزرگسالان به دو مقام سومی دست یافت.
وزنه برداران این تیم در رده سنی جوانان 9 مدال طلا و در رده سنی بزرگسالان هشت طلا، سه نقره و یک برنز کسب کرد.
پیمان دهقانی در دسته 55 کیلوگرم (جوانان و بزرگسالان)، فرید فلاح شمسی در دسته 73 کیلوگرم (جوانان و بزرگسالان)، محمد حسین گلپرور در دسته 89 کیلوگرم (جوانان و بزرگسالان) و نیما آقایی در دسته 109 کیلوگرم رده سنی بزرگسالان جزو این تیم بودند.
دهقانی در حرکت یک ضرب 79 کیلوگرم و در حرکت دو ضرب 115 کیلوگرم را بالای سر برد و با ثبت مجموع 194 کیلوگرم سه مدال طلا رده سنی جوانان و سه مدال طلای رده سنی بزرگسالان را به دست آورد.
فلاح شمسی نیز در وزن 73 کیلوگرم جوانان مقام اول (سه طلا) و در رده بزرگسالان (2نقره و یک برنز) مقام دوم را کسب کرد.
گلپرور در دسته 89 کیلوگرم با ثبت وزنه های 140 کیلوگرم در حرکت یک ضرب و 160 کیلوگرم در حرکت دو ضرب و مجموع 300 کیلوگرم در رده سنی جوانان به سه مدال دست یافت و در رده سنی بزرگسالان نیز 2 مدال طلا و یک نقره گرفت.
آقایی وزنه بردار 109کیلوگرم در حرکت یک ضرب 160 کیلوگرم و در حرکت دو ضرب 198 کیلوگرم و با مجموع 358 کیلوگرم، سه مدال طلاِ رده سنی بزرگسالان را از آن خود کرد و در این دوره از مسابقات به عنوان برترین وزنه بردار انتخاب شد.
181 ورزشکار از 17 باشگاه که متعلق به هشت کشور هستند، حاضران در مسابقات قهرمانی باشگاه های غرب آسیا هستند. باشگاه های المحرق، الرفاع، الدیر، البدیع، النجمه، الحاله از بحرین، الدرک اردنی، الیرموک از اردن، غزه، فلسطین ورزشی از فلسطین، الشعله از یمن، التضامن، الکویت از کویت، نیروی زمینی از ایران، الکوت، منتخب عراق از عراق و الجیش از سوریه که در دو بخش بانوان و آقایان با هم به رقابت پرداختند.
منبع:ایرنا