تبیان، دستیار زندگی

کاشت ابرو؛ هزینه و مراحل آن

اگر به هر دلیلی ابروی شما دیگر به پرپشتی گذشته نیست و یا از ابتدا ابروی چندان مطلوبی نداشتید، حالا در زمانی زندگی می کنید که راه حل های زیادی در دسترستان است. یکی از این راه حل ها کاشت ابروست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کاشت ابرو

ابرو نقش مهمی را در زیبایی صورت و زیبا تر دیده شدن چشم ها بازی می کند و اگر فردی به دلیل حادثه یا بیماری و یا هر دلیل دیگری نتواند ابروی دلخواهش را داشته باشد، بخشی از اعتماد به نفسش را از دست خواهد داد و بدون شک افسوس زیادی خواهد خورد.

اما نگران نباشید. اگر به هر دلیلی ابروی شما دیگر به پرپشتی گذشته نیست و یا از ابتدا ابروی چندان مطلوبی نداشتید، حالا در زمانی زندگی می کنید که راه حل های زیادی در دسترستان است. یکی از این راه حل ها کاشت ابروست.

در این مقاله قصد داریم مراحل کاشت ابرو، عوارض و هزینه کاشت ابرو را با هم مرور کنیم.

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می شود؟

پیش از هر چیز ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که کاشت ابرو در حقیقت راه حلی نهایی برای کسانی است که اصلا ابرو ندارند یا بخشی از ابروی آن ها بر اثر جراحت از بین رفته است. فراموش نکنید این روش هم دارای عوارضی است پس به دلیل هوسی گذرا یا میل به تنوع هر روزه سراغ کاشت ابرو نروید.

کاشت ابرو در این مواقع انجام شدنی است:
تمام یا قسمتی از ابرو ریزش کرده و دست کم به مدت یک سال رویشی نداشته باشد( این شرایط ممکن است به علت بیماری پوستی یا خالکوبی رخ دهد).
در سطح ابرو، خط شکستگی وجود داشته باشد.
کاشت ابرو در شرایطی که موهای ابرو به شدت کم پشت باشد.

حال که دریافتیم کاشت ابرو در چه شرایطی ممکن است، خالی از لطف نیست بدانیم کاشت ابرو از جانب پزشک در چه موقعیت هایی توصیه می شود:

کاشت ابرو ایده خوبی است برای کسانی که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابروهای خود را از دست داده‌اند و برای ترمیم جای آن می‌توانند به کاشت ابرو فکر کنند.

کاشت ابرو بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابروهای کسانی است که از کم پشتی ابروها رنج می برند.

همچنین افرادی که به علت بیماری‌های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده‌اند، برای پر کردن قسمت‌های ریخته می توانند کاشت ابرو را امتحان می‌کنند.

کاشت ابرو چگونه است؟

توجه داشته باشید که پیش از جلسه کاشت ابرو حتما شما و متخصص پس از مشورت، بر سر شکل ایده آل به توافق رسیده اید.

شکل کلی کاشت ابرو به این صورت است که تعدادی تار مو از نقطه دیگری از بدن شما(معمولا سر و معمولا پشت گوش) به ابرو منتقل و در آنجا کاشته می شود. اما عملیاتی که توسط پزشک یا متخصص در جلسه کاشت ابرو انجام می شود به همین سادگی هم نیست. یکی از نکات مهم برای انتقال تار مو، ضخامت آن است. همان طور که حتما می دانید ضخامت تار موی سر و ابرو مشابه نیست پس متخصص باید آن دسته از تارهای مو را انتخاب کند که از نظر ضخامت شباهت بیشتری به تار موی ابرو داشته باشد. نکته پر اهمیت دیگر که باعث پیچیده تر شدن و بالاتر رفتن ظرافت عمل کاشت ابرو می شود، جهت رویش تار ابرو و یا اصطلاحا خواب آن است.

بد نیست بدانید در صورتیکه کل روند کاشت ابرو با موفقیت پیش برود و تارهای موی منتقل شده از سر به ابرو با موفقیت کاشته شود، هنوز تفاوتی بین تار موی ابروی اصلی با تار موی کاشته شده وجود دارد.حتما می دانید که رشد موهای سر بسیار بیشتر از موهای ابروست در نتیجه زمانی که در روند کاشت ابرو، تارهای موی منتقل شده سرعت رشد متفاوتی دارد و لازم است پس از کاشت ابرو هر ماه ( در بعضی مواقع هر 2 هفته)، موهای ابرو اصلاح شود.

عوارض کاشت ابرو

همان گونه که در مقدمه مطلب نیز ذکر شد کاشت ابرو هم در کنار مزایایش بی مشکل نیست و نباید فراموش کرد که کاشت ابرو نه یک عمل زیبایی لوکس و اشرافی بلکه درمانی است برای کمک به انسان ها در موقعیت های خاص.

عوارض و تاثیرات منفی که ممکن است بعد از کاشت ابرو اتفاق بیفتد از این قرار است:
همان طور که گفته شد سرعت رشد موهای کاشته شده همانند موهای سر است بنابراین هر دو هفته یک بار بلند و بلند‌تر میشوند. به علاوه آنها از نظر رنگ، جنس و ضخامت هم‌رنگ موی ابرو نیستند.

زاویه کاشت ابرو که به شکل خوابیده قرار میگیرند به سختی با حالت واقعی ابرو تطابق می‌یابد به همین دلیل این بخش از کار و هماهنگ بودن دم ابرو تا تاج آن و مرتب قرار گرفتن زاویه خواب آن به تبحر متخصص بستگی دارد.

عجول نباشید. به علت انتقال موها از قسمت پوست سر به ابرو، موها تا حدود 3 هفته بعد از کاشت دچار ریزش خواهند شد پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان باید حداقل سه تا شش ماه از زمان کاشت ابرو صبر کنید تا رشد موها به حالت طبیعی برگردد.

معمولا بعد از کاشت مو فاصله موهای کاشته ‌شده در روند کاشت ابرو بیشتر از موهای طبیعی آن است. البته این داستان برای کسانی که تاتو دارند و عمل کاشت ابرو را روی تاتو انجام داده اند مشکل ایجاد نمی کند چراکه تاتو این فاصله‌ها را مخفی میکند، اگرچه به مرور این فاصله‌ها با تکرار جلسات پیوند کم و کمتر خواهند شد.

هزینه کاشت ابرو

تخمین و برآورد هزینه برای کاشت ابرو کار سختی است چرا که به عوامل و متغیر های زیادی بستگی دارد. اساس ناحیه ای که قرار است تحت عمل قرار بگیرد، ضخامت و تراکم ابرو و همچنین تعداد پیوندهای مورد نیاز برای دست یافتن به ظاهری طبیعی پس از عمل، از جمله عوامل موثر روی هزینه کاشت ابروست.

اگر در فکر کاشت ابرو هستید این موضوع را فراموش نکنید که هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلف و متعددی شامل پزشک جراح، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده، زمان و کار صرف شده توسط جراح و دیگر کارکنان کلینیک کاشت ابرو بستگی دارد. توجه داشته باشید که در برخی کلینیک ها (عموما در شهرستان ها) ممکن است کاشت مو به صورت تجربی و با روش هایی غیر از روش های مدرن جهانی انجام گردد که منجر به مشاهده قیمت هایی چون حدود 1 میلیون تومان برای کاشت ابرو هستیم. گذشته از این موضوع هزینه کاشت ابرو با کیفیت خدمات مناسب را می توان بین 2.5 تا 5 میلیون تومان برآورد کرد.


منبع: برترین ها
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.