تبیان، دستیار زندگی
روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد اعلامیه روسیه درباره تولید قویترین بمب غیر هسته ای که پدر همه بمب ها لقب گرفته است زمانی به گوش رسید که تنش های میان روسیه و غرب رو به افزایش ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

(پدر همه بمب ها) پاسخ روسیه به سپر ضد موشکی آمریکا در اروپاست
پدر همه بمب ها

آزماشی بمب خلا توسط روسیه نشان دهنده توان نظامی این کشور در پاسخ به طرح آمریکا برای استقرار تجهیزات ضد موشکی خود در اروپاست.

روزنامه انگلیسی گاردین می نویسد اعلامیه روسیه درباره تولید قویترین بمب غیر هسته ای که پدر همه بمب ها لقب گرفته است زمانی به گوش رسید که تنش های میان روسیه و غرب رو به افزایش است. نویسنده این مقاله یادآوری می کند که ماه گذشته مانور نظامی مشترک روسیه-چین برگزار شد که در آن چهار کشور آسیایی دیگر نیز شرکت داشتند.

به اعتقاد وی از سرگیری گشت زنی بمب افکن های استراتژیکی روسیه بر فراز مناطق دور دست گواه دیگری در سردی روابط است.

خبر انجام آزمایش بمب خلا، قویترین بمب در جهان که از لحاظ قدرت تخریب قابل مقایسه با سلاح هسته ای است روز سه شنبه منتشر شد.

بمب خلا جدید می تواند جایگزین یک سری از ابزار هسته ای با قدرت ضعیف تر شود که قبلا ساخته شده بود. در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساختند که این طرح نظامی هیچکدام از توافقات بین المللی را نقض نمی کند.

تا کنون قویترین بمب خلا در خدمت نیروی هوایی آمریکا قرار داشت. آزمایش آن در سال 2003 از طریق همه شبکه های تلویزیونی جهان پخش شد. در آن زمان به این بمب لقب مادر همه بمب ها داده شد. طراحان روسی نیز سلاح جدید را پدر همه بمب ها نامیدند.

بمب روسی از لحاظ همه مشخصات فنی بر نمونه آمریکایی خود برتری دارد. وزن مواد منفجره آن کمتر اما در عین حال این بمب چهار مرتبه قویتر و مساحت تحت الشعاع 20 مرتبه بیشتر است.

Pe.rain.ru