سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

کاهش ۷۰ درصدی بودجه قرآنی کشور

در سال ۹۸لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل‌کشور صبح امروز توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و طی آن بودجه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با کاهش ۷۰ درصدی مبلغ ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
قران


لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل‌کشور صبح امروز توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی ریاست جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

در این لایحه بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی با عنوان بودجه «صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی» امسال با کاهش چشمگیر در لایحه مواجه شده و بر این اساس این بودجه برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده است.

این بودجه سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده بود که نمایندگان مجلس آن را به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش دادند که البته تا امروز که بیش از ۹ ماه از سال می‌گذرد حدود ۲۰ میلیارد تومان توسط دولت پرداخت شده است.

به گزارش فارس بودجه فوق سال ۱۳۹۰ به عنوان بودجه نیم‌درصدی به تصویب رسید که طی آن قرار شد با اختصاص نیم درصد از بودجه کشور به فعالیت‌های قرآنی و گسترش فرهنگ ناب الهی آسیب‌های اجتماعی را کاهش و بدین ترتیب هزینه‌های تحمیلی به جامعه کاهش یابد.

اما این بودجه در سال‌های مختلف با فراز و نشیب‌های مختلفی روبرو بود و سال به سال کمتر تصویب شد تا اینکه در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان تقدیم مجلس شد.

این در حالی است که بودجه فوق در سال‌های اخیر با کاهش از مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ و از ۱۰۰ به ۵۰ میلیارد تومان را هم تجربه کرده بود که امسال توسط دولت ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد داده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین