تبیان، دستیار زندگی

فواید و معایب طولانی شدن فاصله ی بین عقد و عروسی را در تبیان بخوانید

بخش خانواده ایرانی وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، در مقاله ای به بررسی «فواید و معایب طولانی شدن فاصله ی بین عقد و عروسی» پرداخته است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هومن بهلولی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شناخت، فاصله عقد و عروسی، عقد، عروسی، اختلافات، خانواده، خطبه عقد، زندگی مشترک، تجریه، کلوب ازدواج، درسرهای دوست داشتنی
 به گزارش روابط عمومی، هدی سادات پاک نهاد به منظور شناساندن فواید و معایب طولانی شدن فاصله ی بین عقد و عروسی در بخشی از متن این مقاله آورده است: «در زمان های قدیم دختر و پسر بعد از خطبه ی عقد زندگی مشترک خود را با حداقل فاصله ی 2 هفته و حداکثر 3 ماه آغاز می کردند اما چند سالی است که فاصله ی بین عقد و عروسی به سه سال هم رسیده است که در موارد زیادی چنین ازدواج هایی به سرانجام نمی رسد و در همان دوران عقد خاتمه پیدا می کند اما بهترین فاصله چقدر است؟
توافق خانواده ها بر سر فاصله عقد تا عروسی فرزندانشان به فرهنگ و رسومی که در هر منطقه و قومیت حاکم است، بستگی دارد. این مدت از یک ماه تا سه سال بنا بر آداب و شرایط زوجین و خانواده ها متغیر است. طولانی شدن فاصله عقد تا عروسی از یک سال به دوسال و بیشتر ، صبر عروس و داماد را لبریز و راه را برای اختلافات و انتظارات بین خانواده ها هموار می سازد؛ خانواده دختر توقع دارند بعد گذشت مدتها از این زمان عروسی و خانه ای که برای دخترشان تهیه می کنند کم و کسری نداشته باشد و در مقابل خانواده داماد نیز انتظار دارند در این بازه زمانی پدر عروس جهیزیه سنگینی را خریداری کرده باشد.»
علاقمندان می توانند مقاله اینترنتی «بهترین فاصله بین عقد و عروسی» را در بخش خانواده ایرانی وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان مطالعه کنند.