تبیان، دستیار زندگی

۱۷ جلد از مجموعه هوش مالی منتشر شد

17جلد از مجموعه هوش مالی با ترجمه سودابه فرخنده از سوی نشر قدیانی با همکاری آکادمی هوش مالی منتشر و روانه بازار کتاب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :


مجموعه هوش مالی

 ۱۷ جلد از مجموعه هوش مالی با ترجمه سودابه فرخنده از سوی نشر قدیانی با همکاری آکادمی هوش مالی منتشر و روانه بازار کتاب شد.

اگر به جامعه ای که در آن زندگی می کنیم نگاهی بیاندازید، افراد تحصیلکرده ی فقیر زیادی را خواهید دید. این مسئله به این معنی است که تحصیلات به تنهایی نمی تواند آینده مالی کودکان را تأمین کند. عادت های مالی و هوش مالی هر فرد در سنین پایین پایه ریزی می شود. هوش مالی مسئله ای است که در طول زندگی با یک فرد همراه است و در موفقیت و یا عدم موفقیت مالی او بیشترین سهم را خواهد داشت.

خوشبختانه هوش مالی از طریق آموزش قابل ارتقاء است. چه بهتر که این آموزش ها از سنین کودکی آغاز شوند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. هوش مالی کودک شما در واقع دیدگاه آن ها نسبت به پول و طرز رفتار آن ها با پول است. افزایش هوش مالی به کودکان کمک می‌کند تا عادات پولی آن‌ها به شکلی پایه ریزی شود که در آینده بتواند آن‌ها را به ثروت نزدیک کند. البته باید به این نکته توجه کرد که آموزش‌هایی که در مورد پول و مسائل مالی به کودکان داده می‌شود، متناسب با سن آن‌ها و برایشان قابل فهم باشد.

«انتشارات قدیانی» با توجه به اهمیت این موضوع و نقش به سزای داستان‌گویی در انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان، با همکاری «آکادمی هوش مالی» اقدام به انتشار ۵۱ کتاب داستانی در حوزه آموزش «سواد مالی» کرده است. ۱۷ جلد از این مجموعه، که هم‌اکنون انتشار یافته است، برای رده سنی کودکان پیش‌دبستانی تا سوم ابتدایی است. ۳۴ جلد نیز مربوط به دانش‌آموزان کلاس‌های چهارم تا ششم دبستان است که مراحل پایانی ویرایش و طراحی را سپری می‌کند و تا انتهای سال به بازار خواهد آمد.

در «سواد مالی»، کودکان و نوجوانان یاد می‌گیرند، چرا و چطور پس‌انداز کنند؛ چگونه با سرمایه‌گذاری، هم ارزش پول‌شان را حفظ کنند و هم در آبادانی کشورشان مشارکت داشته باشند؛ با راه‌های درست کسب پول و درآمد آشنا می‌شوند و اینکه چگونه از آن نگهداری کنند؛ می‌آموزند با مالیات به عنوان یک وظیفه ملی و مهم روبه­رو شوند، از کودکی به کارآفرینی و ارزش‌آفرینی بپردازند. با محدود بودن پول و نامحدود بودن خواسته‌ها آشنا ‌می‌شوند و ... .

این کتاب‌ها، با دقت زیاد و شاخص‌های متنوعی از جمله خوانش آسان برای نوآموزان و پوشش حداکثری موضوعات مالی متناسب با سن کودکان و نوجوانان، از میان پرفروش‌ترین و معتبرترین کتاب‌های داستانی سواد مالی در جهان، انتخاب شده‌اند و با وسواس زیادی در ترجمه، ویرایش و طراحی، انتشار یافته‌اند.

«آکادمی هوش مالی» مجموعه‌ای دانش‌بنیان و مرکب از اساتید جوان و خوش‌فکر دانشگاه، به صورت خاص بر پژوهش، آموزش و تألیف در این موضوع متمرکز شده‌اند و کتاب‌های جذاب و خواندنی دیگری در زمینه مفاهیم سواد مالی، سرفصل‌های آموزشی سواد مالی و ... نیز در دست تهیه دارد که توسط «انتشارات قدیانی» به زودی منتشر خواهد شد.


منبع: فارس