تبیان، دستیار زندگی

میزبانی آستان قدس رضوی از استادان برجسته علوم انسانی

رفیعی آتانی از برگزاری چهارمین نشست اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی با محوریت روانشناسی اسلامی به میزبانی مرکز پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
عطاء الله رفیعی آتانی

خبرگزاری شبستان، گروه اندیشه به نقل از روابط عمومی دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی: «عطاء الله رفیعی آتانی» گفت: در نظر داریم تا از نگاه علمی استادان برجسته حوزه علوم انسانی اسلامی در فاصله برگزاری کنگره بهره ببریم و بر این اساس نشست‌های تخصصی با حضور اساتید و صاحب‌نظران هر حوزه برگزار می‌شود.

رئیس دبیرخانه دائمی و دبیر علمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی با تاکید بر این که نشست‌های تخصصی اساتید صاحب نام حوزه‌های مختلف علوم انسانی اسلامی در مسیر فرآیند تکاملی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برگزار می‌شود، تصریح کرد: تاکنون سه نشست در این راستا برگزار شده است. نخستین نشست درباره «ماهیت روش‌شناسی و علم دینی»، نشست دوم با موضوع «اقتصاد اسلامی با تاکید بر مالی و بانکداری اسلامی» و نشست سوم با موضوع «فلسفه اسلامی و علوم انسانی اسلامی» بوده است. مدعوین و شرکت کنندگان در این نشست‌ها دارندگان اثر علمی در این حوزه‌های تخصصی بودند.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به برگزاری نشست چهارم، بیان کرد: نشست چهارم هم با موضوع «روانشناسی اسلامی»، پنج‌شنبه، ۲۹ آذرماه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
رفیعی آتانی اضافه کرد: اساتیدی چون «مهرداد کلانتری»، استاد دانشگاه اصفهان و رئیس کمیسیون روانشناسی اسلامی کنگره، «غلامعلی افروز» استاد دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام «عباسعلی شاملی»، رئیس انجمن روانشناسی اسلامی و استاد موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، آیت الله «سید محمد غروی» استاد پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، «سید محمدرضا تقوی» استاد دانشگاه شیراز، «باقر غباری بناب» استاد دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام «محمدناصر سقای بی‌ریا» معاون پژوهشی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره)، «خسرو باقری» استاد دانشگاه تهران،«معصومه اسماعیلی» استاد دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس انجمن مشاوره ایران و چند تن از اساتید برجسته دیگر این حوزه در این نشست حضور دارند.
وی گفت: برگزاری این جلسات تلاشی برای تعالی فرآیند برگزاری کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی است و بنا داریم در هر موضوعی که محور نشست‌ها است، استادان آخرین و جدیدترین دستاوردهای علمی خود را ارائه کرده و به نقد و بررسی بپردازند. این همان نقطه ای است که تضارب آراء رخ می‌دهد و اطلاع از دغدغه‌های جدید علمی اتفاق می‌افتد و نوآوری‌های علمی در معرض ارزیابی متقابل اساتید قرار می‌گیرد.

عطاءالله رفیعی در پایان با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی آتی در حوزه علوم انسانی اسلامی، ابراز کرد: نشست پنجم استادان منتخب علوم انسانی اسلامی با حضور اساتید علوم سیاسی در آینده‌ای نزدیک برگزار می شود.

گفتنی است چهارمین نشست اساتید برجسته علوم انسانی اسلامی با محوریت روانشناسی اسلامی، پنجشنبه ۲۹ آذر ماه در مرکز پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از ساعت ۸ تا ۲۰ برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری شبستان
 

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.