سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تزئین میز شام یلدا؛ ایده های ساده اما شیک!

شب زیبای یلدا برای ما ایرانیان از اصالت و اهمیت زیادی برخوردار است و در شهرها و اقوام مختلف ایرانی به شکل هایی متفاوت برپا می شود. ممکن است عده ای بخواهند آن را مانند گذشتگان به ساده ترین شکل برگزار کنند یا برعکس عده ای هم دوست داشته باشند بهترین و زیباترین تزیینات را در نظر بگیرند. در هر دو صورت انار یکی از عناصر جداناشدنی از این شب محسوب شده که مسلما زیبایی های خاص خود را نیز دارد. به همین جهت ما چند ایده ساده اما شیک برای تزیین انار شب یلدا به شما پیشنهاد می دهیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شمع، انار، شب یلدا، تزئینات، چیدمان، زیبایی، فوت وفن ، آموزش و کاردستی

تزیین انار با گل و گیاه

یکی از ایده های زیبایی که برای تزیین انار به کار می رود، ترکیب رنگ قرمز آن با رنگ سبز یا قهوه ای انواع مختلف گیاهان است. برگ یا میوه کاج، گندم، برگ های سبز بزرگ و تکه های چوب دارچین از جمله نمونه هایی است که تزیینات خاصی را با انار خلق می کنند. البته بیش تر هدف از این کار جلوه دادن به رنگ سرخ انار است که باید در یک بستری مانند ظرف چوبی یا سبد قرار داده شود. تصاویر بالا نمونه های مختلف این ایده را به شما نشان می دهند.

تزیینات خاص انار

یکی از تزییات خاصی که برای انار شب یلدا انجام می شود، رنگ آن است. به دلیل همخوانی بسیار زیبایی که رنگ قرمز با طلایی دارد، معمولا انارها به رنگ طلایی اسپری می شوند. بنابراین با کنار هم قرار دادن انارهای قرمز و طلایی در کنار یکدیگر، خود به خود یک تزیین خاص خلق خواهد شد. البته می توان ابتدا انار را به رنگ طلایی رنگ آمیزی کرده و سپس آن را به دو نیم تقسیم کرد، در این حالت نیز قرمزی داخل انار با طلایی بیرون بسیار جذاب می شود.
از دیگر تزیینات خاص که شاید کم تر دیده باشید، چیدمان انارها درون ظروف شیشه ای است. دو تصویر اول به خوبی این ایده ها را به شما نشان می دهند. مسلما هرچقدر ظروف شیشه ای یباتر باشند، این ایده شما خاص تر می شود.

تزیین انار با شمع

شمع و انار دو عنصر جدا ناشدنی از یکدیگر هستند. معمولا به دو صورت مختلف می توان این دو رو در کنار هم به کار برد. اولین ایده این است که آن ها را به همراه گیاهان مختلف در یک ظرف قرار بدهید. این ایده می تواند چیدمان های متنوع و مختلفی را برای شما به همراه داشته باشد. اما روش دوم که این روزها نیز بیش تر دیده می شود این است که شمع دقیقا بر روی انار قرار گرفته و دور آن ها تزیین شود.

تزیین میز شام با انار

در نهایت به تزیین میز شام شب یلدا می رسیم. انار یکی از گزینه هایی است می توانید برای این کار از آن بهترین استفاده را داشته باشید. برای این کار نیز ایده های مختلفی وجود دارد، به طور مثال در بعضی از مواقع می توانید انارهای تکی را به همراه شاخ و برگ گیاهان وسط میز چیدمان کرده و شمع هایی را در بین آن ها قرار دهید. در حالت دوم داخل بشقاب هر شخص یک انار گذاشته شده و اسمش با رنگ طلایی بر روی آن نوشته می شود. هر کدام از این روش ها کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.
منبع : چیدانه


مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین