تبیان، دستیار زندگی

آغاز مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)

مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) صبح امروز ۲۴ آذرماه در مجتمع یاوران مهدی(ع) در جمکران آغاز شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مسابقات دارالقرآن

دوازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش خواهران، از امروز 24 آذرماه لغایت 30 آذرماه سال  97 در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم در شهر مقدس قم، مجتمع یاوران مهدی(عج) در جمکران آغاز شد.

این مسابقات قرآنی در پنج رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ 10 جزء، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر شانزده سال و بالای آن ویژه خواهران برگزار خواهد شد.

در این دوره از مسابقات هر داوطلب تنها در یک رشته می‌تواند شرکت کند و همچنین افرادی که در دوره‌های قبل حدنصاب رشته‌های حفظ 10 جزء و بیست جزء را کسب کرده باشند در این دوره در همان رشته نمی‌توانند، دوباره شرکت کنند و بایستی در مقطع بالاتر به رقابت بپردازند.

نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌نام کنند، همچنین این دوره از مسابقات مرحله فینال ندارد.

در این دوره از مسابقات، تمامی حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب نود امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند، مبلغ هفتصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

همچنین حافظان بیست جزء و 10 جزء در صورت اخذ حدنصاب نود امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ، به‌ترتیب مبالغ پانصدهزار تومان و چهارصد هزار تومان دریافت می‌کنند.

داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب هفتادوپنج امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ پانصد هزار تومان و چهارصد هزار تومان دریافت می‌کنند.

تمامی حافظان قرآن در همه رشته‌ها در صورتی که حد نصاب حُسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می‌کنند. همچنین قاریان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتیاز آنها از 70 تا 75 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند.

گفتنی است، مراسم اختتامیه روز جمعه سی‌ام آذرماه در محل دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار می‌شود و جوایز نفرات برتر در این مراسم توسط یکی از مراجع عظام تقلید تقدیم می‌شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم