سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

راه اندازی ترمینال حج در شهر فرودگاهی تهران لازم است

نماینده ولی در امورحج و زیارت گفت: خواستار سرعت بخشیدن به راه اندازی ترمینال حج در شهر فرودگاهی تهران و فراهم کردن امکان خرید حجاج از بازار داخلی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
قاضی عسکر

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکرکه دیروز سه شنبه ۲۰ آذر ماه درجمع کارکنان سازمان حج و زیارت وبعثه مقام معظم رهبری سخن می گفت، افزود: برادرانی که درگذشته دراین حوزه مسئولیت پذیرفتند؛ با قصد خیرتلاش کردند و در شرایط کنونی نیز باید با تلاش مضاعف شما عزیزان و سایر نهادهای همکار نواقص و کاستی ها برطرف شود و با مدیریت آقای رشیدیان ؛ رئیس جدید سازمان حج و زیارت به جلو گام برداریم.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه در سال های گذشته هرسال حدود 86 هزار حاجی ، صدها هزارعمره گزار، دو میلیون زائر اربعین و نزدیک به یک میلیون زائر عتبات عالیات داشته ایم واگر سفرسوریه هم راه بیفتد، زائران حرم حضرت زینب هم به آن اضافه خواهند شد، گفت: سازمان حج و زیارت  و بعثه رهبری ازبیشترین ظرفیت برای برای برنامه ریزی سفر معنوی این جمعیت انبوه برخوردارند و باید در جهت هر چه بهتر اداره شدن آنها و جلب رضایت زائران بیشترین تلاش را بعمل آورند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکردرادامه وضعیت اعزام های عتبات را راضی کننده ندانست و در عین حال تصریح کرد: زائران ایرانی باید با عزت به این سفربروند و از رفاه و آسایش لازم برخوردار باشند.

وی ابرازامیدواری کرد با تلاش رئیس جدید سازمان حج و زیارت مشکلات حوزه عتبات حل وگام های جدیدی دراین حوزه برداشته شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت رسیدگی به شکایات مردمی را موجب دلگرمی زائران دانست و پیشنهاد کرد از ظرفیت و توانمندی 2500 دفتر خدمات زیارتی در کشور برای سازماندهی سفر حدود دو میلیون عراقی که سالانه به ایران سفر می کنند، استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه طرح تعالی حج بعنوان سند بالادستی تهیه شده و می تواند برای رونق بخشیدن وایجاد تحول دراین حوزه مورد استفاده قرار گیرد، خواستار سرعت بخشیدن به راه اندازی ترمینال حج در شهر فرودگاهی تهران و فراهم کردن امکان خرید حجاج از بازار داخلی شد.
سرپرست حجاج ایرانی ضمن مقایسه قیمت ارز به هنگام ثبت نام حج تمتع درسال85 و امروز، گفت: درحال رایزنی هستیم تا افت پولی که دربازار ایجاد شده و مردم هم مقصر نبودند به نوعی در برنامه ریزی ها دیده شود. 
نماینده ولی فقیه در پایان تصریح کرد: همه موظفند به رئیس جدید سازمان حج وزیارت کمک کنند و مجموعه حج و زیارت ودستگاههای همکار دست دردست یکدیگر کارها را بهتر از گذشته جلو ببرند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکراز آقای رشیدیان بعنوان فردی توانمند ، متواضع ، پاکدست و خوش فکر یاد کرد و گفت: ایشان در طول چهل سال گذشته درسطح مدیریت کلان کشور حضور داشته و فردی آینده نگر است و با توجه به شناخت، تلاش و پشت کار آقای  رشیدیان، امید است در این حوزه کارهای مهم و اثر بخشی انجام شود.
 

منبع: خبرگزاری شبستان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین