سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آنچه باعث عزّت حضرت عبدالعظیم نزد امام هادی(ع) شد

حجت‌الاسلام شهاب معتقد است یکی از دلایل رشد معنوی بسیار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، تسلیم بودن او در قبال امام معصوم زمان خود است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
حجت‌الاسلام شهاب

سه‌شنبه 20 آذر و سوم ربیع الثانی مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است. عبدالعظیم (ع) فرزند عبدالله بن علی از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی (ع) است، نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می‌رسد و به همین جهت به «حسنی» لقب گرفت، مادر ایشان فاطمه دختر عقبه بن قیس است.

آن حضرت از جمله شخصیت‌هایی است که تاکنون به مطالعه ابعاد علمی و معنوی او پرداخته نشده است و همین امر می‌طلبد تا در شناختن و شناساندن کسی که امام (ع) زیارتش را معادل زیارت امام حسین (ع) می‌داند، توجه و همت بیشتری داشته باشییم. شاید یکی از نکاتی که برای خیلی‌ها درباره آن حضرت مطرح است، این است که واقعاً چرا آن حضرت اینقدر نزد ائمه (ع) از جایگاه والایی برخوردار است، طوری که ثواب زیارت او برابر با ثواب زیارت امام حسین (ع) در کربلاست «مَن زارَ عَبدالعَظیمِ الحَسَنی(ع) بِرِی کَمَن زارَ الحُسَین(ع) بِکَربَلا».

حجت‌الاسلام سید عبدالحمید شهاب در کلیپ زیر به بررسی این موضوع می‌پردازد و یکی از دلایل رشد معنوی حضرت عبدالعظیم(ع) را تسلیم بودن آن حضرت در قبال امام معصوم زمان خود می‌داند.

منبع : تسنیم
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x