سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

طرح ملی تلاوت ویژه خواهران اجرا می‌شود

دبیر طرح ملی تلاوت از اجرای طرح ویژه خواهران خبر داد و گفت: اجرای طرح برای خواهران آماده است و در صورت رسیدن اعتبارات امسال در چند استان اجرایی می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
طرح ملی تلاوت
طرح ملی تلاوت از جمله طرح‌های موفق در تربیت قاریان نوجوان قرآن کریم است که طی سال‌های اخیر توانسته استعداد‌های درخشانی را شناسایی و پرورش دهد. این طرح کار خود را از سال ۱۳۹۱ با همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه قرآنی صراط آغاز کرد و پس از اجرای آن برخی دیگر‌ نهاد‌ها هم وارد گود شده و برنامه‌های مشابهی در زمینه شناسایی و پرورش استعداد‌های تلاوت را اجرا کردند.

مشکلات مالی طرح و قول مساعدت معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد

حسین مقدم‌کیا دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با فارس درخصوص برنامه‌های طرح در سال ۹۷ گفت: طرح امسال به دلیل نرسیدن بودجه فقط در حوزه آموزش جلو می‌رود و دیگر برنامه‌های ما از جمله برگزاری مسابقات و از همه مهم‌تر جذب قرآن‌آموزان جدید به دلیل مشکلات مالی فعلاً اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: البته چند روز قبل دیداری با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد داشتم که قول کمک و پرداخت مبلغی تا پایان ماه جاری دادند.

اجرای طرح در ۱۷ استان و پوشش ۲ هزار قرآن‌آموز

دبیر طرح ملی تلاوت از اجرای طرح در ۲۳ مؤسسه خبر داد و گفت: این طرح در ۱۷ استان و ۲۳ مؤسسه درحال اجرا است و برنامه‌های آموزشی و ارتباط اساتید با قرآن‌آموزان با قوت در حال پی‌گیری است و حدود ۲ هزار قرآن‌آموز در حال آموزش در طرح هستند.

طرح ملی تلاوت ویژه خواهران اجرا می‌شود

مقدم‌کیا از طراحی برنامه آموزشی برای خواهران خبر داد و گفت: طبق وعده‌ای که داده بودیم طرحی برای آموزش به خواهران هم آماده شده و در صورت رسیدن بودجه امسال آن را هم اجرایی خواهیم کرد. همچنین اجرای طرح ملی تلاوت ویژه خواهران در فاز نخست در چند استان آغاز و در سال‌های بعد در همه مؤسسات مجری طرح اجرایی می‌شود.

جذب قرآن‌آموزان جدید مهم‌ترین اولویت ما است

وی نام‌نویسی از قرآن‌آموزان جدید را مهم‌ترین اولویت طرح ملی تلاوت دانست و گفت: برنامه‌های مختلفی داریم که به دلیل نرسیدن اعتبارات اجرایی نشده اما از همه برنامه‌ها مهم‌تر جذب قرآن آموزان جدید است زیرا برنامه‌ریزی ما این است که هر سال با جذب افراد جدید‌الورود پویایی طرح را حفظ کنیم و طی برنامه‌ای ۶ ساله بچه‌ها را مورد آموزش قرار دهیم.

کسب افتخار توسط قرآن‌آموزان طرح در همه عرصه‌ها

دبیر طرح ملی تلاوت با اشاره به افتخارات قرآن‌آموزان طرح گفت: خوشبختانه قرآن‌آموزان طرح خصوصاً ورودی‌های سال‌های نخست امروز به قاریان خوشخوانی تبدیل شده‌اند و برخی از آنها امروز خودشان جلسه آموزشی برپا کرده و به نوجوانان آموزش می‌دهند. همچنین در مسابقات تلویزیونی اسراء قرآن‌اموزان ما در همه سبک‌ها مقام اول داشته‌اند و در مسابقات دانش‌آموزی هم در همه سطوح مقام نخست را کسب کرده‌‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس 
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x