تبیان، دستیار زندگی
پینگ پنگ كشورهای اسلامی ایران به مقام قهرمانی مسابقات تیمی دست یافت تیم پینگ پنگ ایران با برتری مقابل عربستان به مقام قهرمانی نخستین دوره مسابقات پینگ پنگ كشورهای اسلامی در قسمت تیمی دست یافت .  دیدار نهائی  اولین د...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخستین دوره مسابقات پینگ پنگ كشورهای اسلامی

ایران به مقام قهرمانی مسابقات تیمی دست یافت


تیم پینگ پنگ ایران با برتری مقابل عربستان به مقام قهرمانی نخستین دوره مسابقات پینگ پنگ كشورهای اسلامی در قسمت تیمی دست یافت .

دیدار نهائی  اولین دوره مسابقات پینگ پنگ كشورهای اسلامی در قسمت تیمی در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار شد كه طی آن تیم كشورمان موفق شد با نتیجه 1-3 تیم عربستان را شكست دهد و به مقام قهرمانی این مسابقات یابد .

تیم كشورمان در این دیدار با تركیب افشین نوروزی ، محمد رضا اخلاق پسند و مهران احمدی بر حریف خود غلبه كرد . عنوان سوم این مسابقات نیز بصورت مشترك به تیمهای قطر و قزاقستان تعلق گرفت .

توكلی محروم شد

رییس فدراسیون وزنه‌برداری كشورمان گفت: حسین توكلی 3 ماه از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم شد.

علی مرادی اعلام كرد: با توجه به اینكه صبح چهارشنبه از تمام ملی پوشان جهت حضور در فدراسیون وزنه‌برداری دعوت به عمل آورده بودیم، حسین توكلی از حضور در فدراسیون خود‌داری كرد و همچنین به دلیل انصراف وی از مسابقات جهانی كانادا، فدراسیون وزنه‌برداری وی را به مدت 3 ماه از حضور در رقابتهای بین‌المللی و جهانی محروم كرد.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: این حكم از امروز قابل اجرا خواهد بود و تصمیمات نهایی در خصوص حسین توكلی در جلسات آینده فدراسیون اتخاذ خواهد شد.

گفتنی است حسین توكلی در هفتاد و سومین دوره‌ی رقابتهای وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ونكوور كانادا از حضور در مسابقات وزن 105 كیلوگرم سرباز زد.

نتایج معالجات برخواه اعلام شد

نتایج معالجات اولیه محمد حسین برخواه قهرمان تیم ملی وزنه‌برداری كشورمان از سوی فدراسیون پزشكی ورزشی اعلام شد.

پیرو انجام اقدامات درمانی صورت گرفته در فدراسیون پزشكی ورزشی جهت مداوای محمد حسین برخواه قهرمان تیم ملی وزنه‌برداری كشورمان، گزارشMRI وی حاكی از عدم شكستگی استخوانی در ناحیه‌ی آرنج دست چپ وی می‌باشد. البته در بافت نرم، تورم و ادم وجود داشته و پارگی تاندون‌های خارجی ساعد مشهود است.

همچنین حسین برخواه توسط پزشك متخصص ارتوپد معالجه شد و مقرر گردید وی به مدت سه هفته به انجام تمرینات فیزیوتراپی پرداخته و پس از آن با توجه به وضعیت بهبودی تاندون‌ها، در رابطه با لزوم یا عدم لزوم انجام عمل جراحی بر روی دست چپ وی تصمیمات لازم اتخاذ شود.