سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تبیان راهکار ارائه می دهد؛

فن بیانِ صحبت کردن با همسر

بخش خانواده ایرانی وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، با انتشار مقاله «فن بیانِ صحبت کردن با همسر را یاد بگیرید » به ارائه راهکار های همسرداری پرداخته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مهارت ارتباطی، زوجین، صمیمیت
 به گزارش روابط عمومی، هدی سادات پاک نهاد در متن این مقاله آورده است: «در ارتباط کلامی نوع صحبت، لحن بیان، کلمات و اصلاحات به کار گرفته شده و حتی تُن صدا حائز اهمیت است. به عبارتی اگر ارتباط کلامی بین زوجین با چهره‌ای گشاده و خندان، توام با محبت و عباراتی مثبت به کار گرفته شود باعث آرامش و دلگرمی و رضایت در طرف مقابل می‌گردد. گاهی ما بدون آنکه خودمان متوجه باشیم از کلماتی استفاده می‌کنیم که بار منفی را در ذهن ایجاد می‌کند. مثلاً تصور کنید به یک مهمانی دعوت هستید و همسرتان لباسی را می‌پوشد که شما دوست ندارید؛ سریع اظهار نظر می‌کنید که «این چیه پوشیدی، هنوز فرق مهمونی و سرکار رو نمیدونی، سریع درش بیار!» این عبارت باعث می‌شود که همسرتان در مقابل شما جبهه بگیرد و بگوید: " همینی که هست اصلاً نظر تو برای من مهم نیست! خودم دوست دارم این لباس را بپوشم!" این درحالیست که هدف شما از بیان اون جملات این بوده است که همسرتان خیلی زیبا و جنتلمن در آن مهمانی حاضر شود؛ حال اگر شما آن جملات را به گونه ای دیگر بیان می کردید می توانست تأثیر مثبتی داشته باشد مثلاً می‌توانستید بگویید: «به نظرت آن ست طوسی یا آبی بیشتر بهت نمیاد؟!» در واقع شما با طرز صحبت کردن و به کار بردن کلمات منفی سر ناسازگاری و بحث و دعوا را راه می‌اندازید در حالی که نیتتان خیر بوده است لذا دقت کنید که از زبانتان به درستی استفاده کنید چرا که زبان زیبا شما را به یک فرد قدرت مند و مورد احترام تبدیل می‌کند.»
متن کامل مقاله اینترنتی «فن بیانِ صحبت کردن با همسر را یاد بگیرید» در بخش خانواده ایرانی وبسایت فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان قابل مشاهده است.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین