سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

توزیع «آبنبات دارچینی» در کتابفروشی‌ها

سومین جلد از مجموعه کتاب‌های طنز مهرداد صدقی با عنوان «آبنبات دارچینی» منتشر می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آبنبات دارچینی

مهرداد صدقی، نویسنده طنزپرداز کشور، با بیان اینکه کتاب «آبنبات دارچینی» جلد سوم از مجموعه کتاب‌های «آبنبات هل‌د‌ار» و «آبنبات پسته‌ای» است و به‌زودی وارد بازار نشر می‌شود، اظهار کرد: در این مجموعه کتاب‌ها، شخصیتی به نام محسن، ناخواسته درگیر ماجراهایی می‌شود که موقعیت‌های طنزآمیز ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: اثری صرفاً برای خندادن مخاطب تولید شود ایرادی ندارد، به شرطی که صاحب اثر بداند هدفش از تولید آنچه بوده است. اگر مرزها مشخص باشد و هر کس در ژانر خود خوب کار کند؛ مشکلی وجود نخواهد داشت. برنامه خندوانه هدفش نشاط و سرگرمی است، هرچند  ابعاد آموزشی هم دارد. اما پیش‌فرض در این برنامه خنداندن مخاطب است و همه این را می‌پذیرند. در نگارش آثار ادبی هم این موضوع باید رعایت شود.

صدقی یادآور شد: کتاب «آبنبات دارچینی» و قسمت‌های پیشین آن را صرفاً برای خنداندن مخاطب ننوشته‌ام؛ بلکه نخست این مسئله در ذهنم شکل گرفته که اثرم، شاخصه‌های داستانی را داشته باشد و خواننده با داستان همراه شود. مرحله بعدی این بوده که به سمت لودگی نرود و طنز باشد و البته به خنداندن مخاطب هم فکر کرده‌ام.

این نویسنده همچنین گفت: هیچ‌گاه مخاطب خود را دست‌کم نگرفته‌ام. مخاطب تیزهوش است و اگر در چند صفحه نخست از کتاب لذت نبرد، آن را کنار می‌گذارد. قصد نداشتم کتابی کمک آموزشی یا طنز بنویسم، بلکه همه موضوعات در خلال داستان شکل می‌گیرد. سعی می‌کردم فضای داستانی طوری باشد که مخاطب از تصور خود در آن فضا لذت ببرد.

وی در پایان خطاب به خوانندگان مجموعه داستان‌هایش، عنوان کرد: آن‌هایی که جلدهای قبلی «آبنبات دارچینی» را خوانده‌اند، می‌خواهم این خبر را بدهم که در این جلد، پدر دریا، یکی از محوری‌ترین شخصیت‌های کتاب است.

کتاب طنز «آبنبات دارچینی» نوشته مهرداد صدقی به‌زودی توسط انتشارات سوره مهر وارد بازار نشر می‌شود. مخاطبان می‌توانند با مراجعه به سایت سوره مهر به نشانی (sooremehr.ir) نسبت به خرید این کتاب با تخفیف بیست درصد اقدام کنند و این کتاب را نیمه دوم دی‌ماه با امضای مهرداد صدقی دریافت کنند.

ماجراهای کتاب «آبنبات دارچینی» بین سال‌های 72 تا 74 می‌گذرد و در این کتاب، محسن درگیر ماجراهای پیش‌بینی نشده‌ای می‌شود که ناخواسته بر روی زندگی خود و اطرافیانش تاثیر می‌گذارد و همین امر موقعیت‌های طنزآمیزی ایجاد می‌کند. «آبنبات هل‌دار» برنده چهاردهمین جشنواره ادبیات شهید حبیب غنی‌پور، کتاب سال خراسان شمالی و در سری دوم بخون و ببر خندوانه معرفی شده است.


منبع: تسنیم
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین